Jednou vetou

Rooney pred rozlúčkou vo Wembley: Reprezentovať bola pre mňa česť

Anglický futbalista Wayne Rooney

foto: TASR/AP

Anglický futbalista Wayne Rooney pred rozlúčkovým vystúpením v reprezentácii vyhlásil, že obliekať dres národného tímu bola pre neho vždy česť.

Tridsaťtriročný útočník je rekordér v počte reprezentačných gólov za Anglicko. V 119 zápasoch vo farbách „Albionu“ ich strelil 53. Naposledy si najcennejší dres obliekol v novembri 2016, keď Angličania zdolali rivala zo Škótska 3:0.
Rooney sa pred štvrtkovým prípravným duelom s USA vyjadril, že je hrdý na to, že bude môcť znova vybehnúť na trávnik vo Wembley.

Ibrahimovič Nováčikom roka v MLS, získal viac hlasov ako Rooney

„Je to niečo výnimočné a naozaj sa na to teším. Absolvoval som aj prvý tréning v pondelok a cítil som sa naozaj zvláštne, že som sa znova dostal medzi hráčov. Reprezentácia krajiny bola pre mňa vždy veľká česť,“ reagoval bývalý hráč Manchestru United a FC Everton.

„Myslím si, že moje rozhodnutie odísť bolo správne. Videl som mladších chlapcov a vtedy som vedel, že je čas skončiť a dať šancu ďalším,“ citoval Rooneyho portál bbc.com.

Tóth šiestykrát Atlétom roka, vyrovnal rekord Charfreitaga

Na otázku, či by rád skóroval vo svojom rozlúčkovom vystúpení povedal, že to nie je dôležité. „Bolo by to pekné, ale hlavne mi ide o poďakovanie sa fanúšikom za celú kariéru, počas ktorej ma podporovali,“ dodal bývalý kapitán „troch levov“.

V júni 2018 odišiel z FC Everton do zámorskej MLS, kde za DC United strelil 12 gólov. Klubu z hlavného mesta pomohol k postupu do play off, tam však DC vypadol v prvom kole s Columbusom Crew v rozstrele z 11 m.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu