Jednou vetou

Rozpočet na MS v hokeji asi 20 mil. eur, Kohút chce vyšší zisk ako v roku 2011

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút

Foto: TASR

Bude zisk z budúcoročných MS v hokeji na Slovensku vyšší ako v roku 2011? Prezident SZĽH Martin Kohút to očakáva.

Celkový rozpočet by sa mal vyšplhať na 20 miliónov eur, Kohút očakáva, že priamy zisk z MS by sa mal dostať nad úroveň predošlého šampionátu na Slovensku, ktorý bol približne 3,5 milióna eur. „Budeme sa snažiť, aby sme efektívne využili všetky tieto prostriedky a aby sme získali aj zdroje pre ďalší rozvoj slovenského hokeja. Chceli by sme dosiahnuť lepší výsledok ako na MS 2011, chcem viac divákov, vyššie čísla a aj inú úroveň, čo sa týka emócií.“ Prezident SZĽH dodal, že IIHF nedáva organizátorom žiadny príspevok a naopak, oni im museli zaplatiť za licenciu na organizovanie. Počas šampionátu sa tradične uskutočnia aj sprievodné akcie – Kongres IIHF a trénerské sympózium.

Slováci na domácich MS v hokeji definitívne v Košiciach

Primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala trochu škrelo, že v bratislavskej skupine sa nepredstaví domáci výber, no verí, že sa tak stane vo štvrťfinále. „Rozumiem, prečo sa SZĽH takto rozhodol. Slovenskí reprezentanti však na tohtoročných MS ukázali progres a preto verím, že si v Bratislave zahrajú štvrťfinále. Fanúšikovia v hlavnom meste si ale prídu na svoje, blízko to majú Rakúšania aj Česi, chceme pre nich pripraviť čo najlepší zážitok. Renovujeme Trnavské mýto, chceme skvalitniť dopravu a pripraviť ďalšie veci, ktoré im uľahčia pobyt,“ uviedol. Aj štadión Ondreja Nepelu čaká modernizácia, momentálne už prebiehajú práce na vylepšení chladiaceho systému, plánuje sa nákup rolby a prerábka mantinelov, keďže MS sa hrajú na ploche 60×30 m. Magistrát mesta spolupracuje aj s predstaviteľmi OV v Kodani.

Kanada lobuje za skupinu v Bratislave, Kohút: Je to na IIHF

Košice taktiež čakajú úpravy na štadióne i infraštruktúry. Hľadanie pomocnej sily by mal uľahčiť fakt, že Košice získali titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019. „V procese príprav sme už od novembra minulého roku, intenzívne rokujeme so Steel Arénou, mestom i regiónom. Dostali sme nejaké technologické požiadavky od IIHF na zmenu oproti MS 2011. V lete prebehnú čiastočné úpravy mantinelov, plexiskiel atď. Zvyšok prebehne na budúci rok pred MS. Myslím si, že samotná Steel Aréna je pripravená na takéto podujatie a sme veľmi radi, že v Košiciach privítame Slovensko ako domáce mužstvo,“ povedala šéfka OV Košice Aneta Büdiová.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu