Jednou vetou

RTVS odvysiela všetkých 64 duelov MS v hokeji, denne 9-12 h premiérového obsahu

Ilustračné foto

foto: TASR

Tohtoročnému svetovému šampionátu v hokeji sa bude vysielanie RTVS venovať najkomplexnejšou formou v histórii. "Tak ako nikdy predtým," potvrdil necelé dva týždne pred začiatkom majstrovstiev sveta, ktoré sa po druhý raz odohrajú na Slovensku, šéf sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Podľa toho, či hrací deň ráta s dvomi, alebo tromi zápasmi, budeme vysielať deväť až 12 hodín premiérového programu denne,“ spresnil Hajko. „Predzápasový program sa začne už hodinu a pol pred začiatkom zápasu, pričom sa budeme hokejovému sviatku venovať multižánrovo, prostredníctvom tém a rozhovorov nielen so športovými osobnosťami. V každom prípade všetko to bude spájať esencia hokejového šampionátu,“ uviedol.

VIDEO: Macejko urobí poriadnu show a hokejom bude žiť každý, hovorí Martin Kohút

Upozornil okrem iného na seriál, ktorý bude glosovať 25 rokov účinkovania hokejistov SR v najvyššej kategórii, rovnako je pripravená Hokejová republika. „V tomto prípade ide o seriál, ktorý zavedie divákov do malých mestečiek a obcí Slovenska, ktoré nie sú na hlavnej hokejovej mape, no vyrástli tam naozaj zaujímavé slovenské hokejové mená,“ ozrejmil.

Na analýzu jednotlivých zápasov budú moderátori a experti v štúdiu používať virtuálnu grafiku vrátane inovovanej elektronickej ceruzky.

Všetky zápasy slovenskej reprezentácie bude vysielať nielen televízna jednotka, ale aj Rádio Slovensko. „Dva zo siedmich duelov v základnej časti sa hrajú v pracovných dňoch od 16.15 h, práve v týchto prípadoch fanúšikovia, z ktorých mnohí, pochopiteľne, nebudú môcť byť v tom čase pred televízorom, o nič podstatné neprídu,“ ubezpečil riaditeľ sekcie športu RTVS.

Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali so Švajčiarskom a vypadli z elitnej kategórie

Hokejové MS 2019, ktoré hostia Košice a Bratislava, sa uskutočnia od 10. do 26. mája. RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov, objavia sa na televíznej Jednotke alebo Dvojke v kombinácii priamych prenosov a záznamov, v prípade paralelných stretnutí na webe RTVS. Sledovať ich bude možné aj v HbbTV v aplikácii RTVS.

Zápasy skupiny v Košiciach, v ktorej hrá aj SR, budú komentovať Pavol Gašpar, Matej Hajko a Marek Marušiak. Zápolenie slovenského tímu sprostredkujú divákom dvaja komentátori a jeden expert z trojice Ján Pardavý, Boris Valábik a Rastislav Staňa. „Je to model zaužívaný najmä v severoamerickom regióne. V rámci strednej Európy bude RTVS patriť medzi priekopníkov na veľkom športovom podujatí,“ uviedol Hajko. Zápasy skupiny v Bratislave budú komentovať Matúš Krutý a Tomáš Košec.

RTVS pre lepšie sprostredkovanie atmosféry MS presunie svoje vysielacie štúdiá, vyrobené na mieru s najmodernejšou technológiou, priamo na štadióny v Košiciach a v Bratislave. Divákom sa z nich budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Mercelová a Ján Šiller.

Môže vás zaujímať

Andy Murray dostal voľnú kartu na turnaj ATP v New Yorku