Jednou vetou

Ruiz a Joshua sa sporia o dejisko odvety, Fury sa vráti 14. septembra

Americký profesionálny boxer Andy Ruiz (vpravo) a Anthony Joshua z Británie

foto: TASR/AP

Odvetný súboj superťažkej hmotnostnej kategórie medzi mexickým profesionálnym boxerom Andym Ruizom a Britom Anthonym Joshuom sa uskutoční 7. decembra. Promotér Eddie Hearn oznámil na otváracej tlačovej konferencii ako dejisko Diriyah v Saudskej Arábii, ale šampión Ruiz to odmieta rovnako ako duel v domácom prostredí vyzývateľa.

Organizátori plánujú neďaleko Rijádu vybudovať arénu len pre účely tohto zápasu. Ruiz, ktorý 1. júna v New Yorku vzal Joshuovi opasky organizácií WBA (Super), IBF, WBO aj IBO a stal sa prvým mexickým šampiónom najťažšej váhy, však trvá na svojich podmienkach. „Viem, že všetci hovoria o tomto zápase, pravdivé informácie prídu rýchlo. Stretnutie bude čoskoro, no bude to po mojom. Vrátime sa do USA,“ vyhlásil Ruiz na instagrame.

Slovensko v Yorkshire so štyrmi miestenkami, líder bude Sagan

Do úvahy prichádzali aj newyorská Madison Square Garden, kde sa odohralo júnové prekvapenie, Principality Stadium v Cardiffe, Nigéria či Mexiko. Saudská Arábia uspela vďaka finančnej ponuke, Joshua môže zarobiť približne 60 miliónov amerických dolárov, Ruizovi garantujú 9 miliónov USD.

„Buď sa pustí do právnej bitky, čo ho môže vyradiť z ringu na niekoľko rokov, alebo bude obhajovať svoje opasky za veľa peňazí proti súperovi, ktorého už zdolal. Nepochybujem, že vstúpi do ringu. Pokiaľ by začal vymýšľať, prišiel by o tituly, a to nechce,“ zareagoval Hearn.

Superpohár premiérovo čisto anglickou záležitosťou

Verzia IBF nariadila, že víťaz odvety sa musí do 31. mája 2020 stretnúť s jej prednostným vyzývateľom Kubratom Pulevom z Bulharska. Americký šampión WBC Deontay Wilder má do konca roka naplánovaný druhý súboj s Kubáncom Luisom Ortizom a na jar sa chystá jeho odveta s Britom Tysonom Furym. Ten si 14. septembra v T-Mobile Arene v Las Vegas zmeria sily so Švédom Ottom Wallinom.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste