Jednou vetou

Ruiz šokoval Joshuu a je nový šampión v superťažkej váhe

Andy Ruiz oslavuje po technickom KO proti Anthonymu Joshuovi

foto: TASR/AP

Britský boxer Anthony Joshua utrpel v premiérovom súboji mimo rodnej krajiny prvú prehru v profesionálnej kariére. V noci na nedeľu v newyorskej Madison Square Garden prekvapujúco nestačil na Američana Andyho Ruiza, ktorý zvíťazil technickým KO v siedmom kole (z 12 vypísaných) a získal tituly majstra sveta v superťažkej váhe organizácií WBA (Super), IBF, WBO a IBO.

Ako prvý sa na zemi ocitol Ruiz v treťom kole, okamžite sa však pozviechal a Joshuovi vrátil požičané, hneď dvakrát a zaskočeného Brita zachránil gong. Nasledovali relatívne pokojnejšie kolá, až do siedmeho. Tam inkasoval Joshua sériu tvrdých úderov, opäť ho dvakrát počítali. Rozhodca Michael Griffin napokon ukončil zápas.

Boston deklasoval v treťom finále v ST. Louis, v sérii vedie 2:1

Dvadsaťdeväťročný Ruiz má v profiringu na konte 34 zápasov s bilanciou 33 víťazstiev (22. pred časovým limitom) a jedna prehra. „Ničiteľ“ bol pritom iba záskok za Jarrella Millera, ktorý trikrát neprešiel cez antidopingovú kontrolu a nedostal licenciu od štátnej športovej komisie. „Nemôžem tomu uveriť. Práve sa mi splnili všetky sny. Teraz chcem oslavovať,“ povedal pre televíziu DAZN kalifornský rodák, ktorý sa hlási k mexickým koreňom.

FOTO: Liverpool vyhral finále Ligy majstrov, Salah rozhodol v úvode zápasu

Joshua bol v pozícii jasného favorita. Bookmakeri vypísali kurzy na jeho súpera desať ku jednej. „Sklamal som svojich fanúšikov. Na toto neexistuje výhovorka, je to kompletne moja chyba. Nechal som sa prekvapiť úderom, gratulujem súperovi,“ uviedol po zápase Joshua, ktorý potvrdil, že na 100-percent bude odveta. „Ak sa ma pýtate na súbo s Deontayom Wilderom alebo Tyson Furym, som za, ale najbližšie je na programe Andy Ruiz,“ citovala 29-ročného Joshuu BBC.

superťažká váha:
Madison Square Gaden, New York (USA)
Andy Ruiz (USA) – Anthony Joshua (V. Brit) TKO (7/12, 1:33 min)

Ruiz získal tituly WBA (Super), IBF, WBO a IBO

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu