Jednou vetou

Rusi sa na záverečnom ceremoniáli v Pjongčangu možno predstavia pod svojou vlajkou

Rus Iľja Kovaľčuk oslavuje gól so spoluhráčmi, vľavo Sergej Kalinin a vpravo Jegor Jakovlev v zápase B-skupiny olympijského hokejového turnaja mužov OŠ Rusko - Slovinsko

foto: TASR/AP

Olympijskí športovci z Ruska majú na záverečný ceremoniál pripravené oblečenie so symbolmi svojej krajiny. Ak im to Medzinárodný olympijský výbor (MOV) umožní, predstavia sa v ňom na záverečnom defilé hier.

Vedúci delegácie Olympijských športovcov z Ruska Stanislav Pozdňakov prezradil, že „pokiaľ ide o záverečný ceremoniál, sme pripravení na akýkoľvek vývoj.“

MOV Rusom nepovolil na oblečení ich národné symboly, v Pjongčangu súťažia pod olympijskou vlajkou. Ak však počas hier budú ich športovci dodržiavať štatút MOV, môžu očakávať povolenie, ktoré im umožní rozlúčiť sa s hrami v oblečení, na ktorom budú ruské štátne symboly a ruská vlajka. MOV by mal rozhodnúť v sobotu deň pred ceremoniálom.

Pozdňakov odmietol povedať, kde Rusi svoje oblečenie skladujú, ale dodal, že v prípade povolenia prídu do Pjongčangu včas a na ceremónii ich budú mať všetci športovci.

Môže vás zaujímať

Vlhová blízko stupňa víťazov v Crans Montane, 4. miesto je jej maximom v zjazde