Jednou vetou

Rusko tvrdí, že splnilo všetky podmienky IAAF

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov trvá na tom, že krajina splnila podmienky uložené Medzinárodnou asociáciou atletických federácií (IAAF) a nesúhlasí s predĺžením trestu za systematický doping.

„Rozhodnutie IAAF je poľutovaniahodné. Napriek tomu, že ruská strana splnila všetky podmienky, stanovisko asociácie sa nezmenilo,“ cituje slová funkcionára agentúra AFP.

SIHPA navrhla Višňovského do Výkonného výboru SZĽH

IAAF cez víkend opäť predĺžila trest, ktorý pre systematický štátom podporovaný doping v Rusku trvá už od novembra 2015. Účasť tamojších atlétov na svetovom šampionáte v katarskej Dauhe tak nebude možná.

Vyšetrovatelia škandálu spomenuli v najnovšej správe „istý pozitívny vývoj“, konkrétne menovali vyplatenie 2,8 milióna eur ako náhradu za prácu vyšetrovacieho tímu a umožnenie prístupu do moskovského laboratória.

Atletika: Trojnásobný majster sveta Kiprop dopoval

Na druhej strane však obavy stále vyvoláva skutočnosť, že potrestaní ruskí tréneri stále vedú športovcov a vyfabrikovanie dokumentov, ktoré mali dokázať, že výškar Danil Lysenko neposkytol komisárom údaje o mieste pobytu z dôvodu choroby.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu