Sabbatini sa ako prvý slovenský reprezentant predstaví na British Open

Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini

foto: TASR/AP

Rory Sabbatini sa ako prvý slovenský golfista predstaví na prestížnom major turnaji British Open (The Open). Pôvodne na ňom nemal štartovať, bol prvý na čakacej listine medzi náhradníkmi. Miesto mu však uvoľnil Američan Kevin Na, ktorý odstúpil zo súťaže pre zranenie.

Dubovcová a Štrbová postúpili v Gstaade do play off

Po podujatí v Severnom Írsku, ktoré finišuje na budúcu nedeľu 21. júla, sa Sabbatini vráti na Slovensko. „Od utorka 23. júla absolvuje tréningy s našimi reprezentantmi i mladými talentmi. Vo štvrtok 25. júla organizuje charitatívny turnaj. V auguste odletí na play off PGA Tour, vráti sa a pokúsi sa dostať na podujatia Európskej Tour. Koncom leta nebude chýbať na Slovak Championship Open, ktorý v Penati Golf Club štartuje 9. septembra,“ informoval v tlačovej správe viceprezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala.

Sabbatini po absolvovaní prestížneho US Open, na ktorom obsadil 43. pozíciu, zavítal vo štvrtok do Bratislavy. Po pondelňajšom stretnutí s médiami už odletí do Severného Írska. Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu vlastní slovenský pas od decembra minulého roka.

Premiérovo reprezentoval v nových farbách v PGA Tour na januárovom turnaji Sony Open na Havaji, kde skončil 33. Najlepším výsledkom Sabbatiniho v roku 2019 sú zatiaľ dve tretie miesta z podujatí PGA – v tímovej súťaži s

Američanom Brianom Gayom v Louisiane a medzi jednotlivcami pred dvoma týždňami v Detroite. Konštantne dobrými výkonmi si už dávnejšie zaistil účastnícku kartu na štart v budúcoročnej PGA Tour.

FOTO: Sagan po famóznom triumfe: Treba byť trpezlivý a víťazstvá prídu

Slovenský reprezentant zaujal aj na US Open, kde sa mu v 1. kole podaril na dvanástej jamke tzv. „hole-in-one“.

Loptičku umiestnil do jamky z odpaliska jedinou ranou. „Trafil som to skvele. Na US Open som sa nevyhol niekoľkým chybám, ktoré ma stáli lepší výsledok. S doterajším priebehom ročníka som však spokojný,“ uviedol Sabbatini.

„Veľmi nás teší, že Rorymu sa takto darí. Viackrát sa mu podarilo zopakovať umiestnenie v elitnej desiatke na turnajoch PGA Tour, čo je fantastické. Aj ohľadom účasti na letných olympijských hrách v Tokiu ide všetko podľa plánu, miestenka by nám nemala ujsť,“ dodal Antala.

Môže vás zaujímať

Záborského gól a dve asistencie nestačili Lappeenrante v Helsinkách