Jednou vetou

Sagan priletel do Bergenu s chorobou. Vila: Nie je to nič vážne

Peter Sagan

foto: TASR,

Slovenský cyklista bude v nedeľu 24. septembra v pretekoch s hromadným štartom bojovať o svoj tretí titul svetového šampióna v rade.

Slovenský cyklista Peter Sagan si po prílete zo severnej Ameriky do dejiska MS nórskeho Bergenu priviezol chorobu. Aj preto sa rozhodol neštartovať v družstve nemeckého Bora-Hansgrohe v nedeľňajšej tímovej časovke. Jeho účasť a výkon v pretekoch s hromadným štartom, kde bude bojovať o tretí titul v rade, by to však nemalo ovplyvniť.

Sagan po návrate zo zámoria, kde absolvoval jednodňové klasiky GP Québec a GP Montreal, bojuje s chorobou. „Po návrate do Európy dostal teplotu a bolí ho aj hrdlo. Preto sme sa rozhodli, že bude dôležitejšie, aby sa doliečil. Ale nejde o nič vážne, nemusíte mať obavy,“ povedal pre portál Cyclingnews Patxi Vila, jeden z trénerov Bora-Hansgrohe.

Peter by sa mal sústrediť výlučne na preteky s hromadným štartom. Po tréningoch a podujatiach v zámorí bol viac unavený, než tréneri predpokladali, súvisí to aj s narušením biorytmu z dlhších ciest lietadlom, tzv. jet lagom,“ povedal tlačový hovorca Bora-Hansgrohe Ralph Scherzer.

Sagan bude v nedeľu 24. septembra v pretekoch s hromadným štartom bojovať o svoj tretí titul svetového šampióna v rade.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu