Jednou vetou

Sagan prišiel o prvú pozíciu: Nič sa nedá robiť, aj taký je šport

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora

Foto: TASR/AP

Švajčiarsky cyklista Stefan Küng zvíťazil v 2. etape pretekov BinckBank Tour. Jazdec stajne BMC zvládol deväťkilometrovú časovku v uliciach Voorburgu za 10:58:51 minúty a dostal sa na čelo celkového poradia. Z neho tak zosadil Slováka Petra Sagana, ktorý finišoval na 17. mieste s mankom 25 sekúnd. Dvojnásobný majster sveta sa prepadol celkovo na 8. miesto s 15-sekundovou stratou na Künga.

„Myslím, že vzhľadom na počasie môžem dnes byť s výsledkom spokojný. Nie je jednoduché pretekať v takýchto podmienkach, zvlášť keď nie sú pre všetkých rovnaké, ale nedá sa nič robiť, aj taký je šport. Vcelku som však spokojný, hlavne ma teší, že som v tom lejaku nespadol. Škoda, že Bodi nevyhral, mal na to a bol veľmi blízko triumfu,“ napísal Sagan na svojom profile na facebooku.

Druhý v etape skončil Saganov tímový kolega z Bora-Hansgrohe Poliak Maciej Bodnar (+4 s) a tretí bol Holanďan Tom Dumoulin zo Sunwebu (+5 s). Tí sa zaradili za Küngom aj v celkovom poradí. Ďalší slovenský reprezentant z Bory Michael Kolář finišoval na 134. mieste so stratou 1:12 min, celkovo je 133.

Krátku časovku na technickom okruhu pretekárom ešte viac sťažil výdatný dážď, ktorý začal padať krátko po finiši prvých cyklistov. To využil práve Küng, ktorý nakoniec ako jediný z celého pelotónu zajazdil pod jedenásť minút. Pretekári sa borili s klzkou vozovkou a neustálym dažďom, ten si vyžiadal viacero pádov. Na zemi skončili napríklad časovkársky špecialista Tony Martin, no etapu dokončil. Künga už v náročných podmienkach nik nezdolal. Sagan predviedol dobrý výkon, nebál sa riskovať, ale na udržanie si dresu pre lídra celkového poradia mu to už nestačilo.

 „Bol som trochu nervózny, či ma ešte niekto predbehne, ale keďže už dosť pršalo, bolo to nepravdepodobné. Už keď som išiel ja, bola trať mokrá. Škoda, že spadol Martin, toho som sa musel obávať. Väčšina favoritov išla však už predo mnou, na konci som čakal ešte na Sagana. Čas som si krátil čítaním knihy,“ povedal víťaz.

2. ETAPA:

1. Stefan Küng (Švaj./BMC) 10:58 min, 2. Maciej Bodnar (Poľ./Bora-Hansgrohe) +4 s, 3. Tom Dumoulin (Hol./Sunweb) +5, 4. Soren Kragh Andersen (Dán./Sunweb) +8, 5. Lars Boom (Hol./LottoNL-Jumbo) +10, 6. Yves Lampaert (Belg./Quick-Step) +12, … 17. Peter SAGAN +25, 134. Michael KOLÁŘ (obaja SR/Bora-Hansgrohe) +1:12

celkové poradie: 1. Küng 4:01:07 h, 2. Bodnar +4 s, 3. Dumoulin +5, 4. Andersen +8, 5. Boom +10, 6. Lampaert +12, … 8. Peter SAGAN +15, 133. Michael KOLÁŘ +1:12

bodovacia súťaž: 1. Küng 30 b, SAGAN 30 b, 3. Bodnar 25

 

Môže vás zaujímať

Jakobsen má za sebou 5-hodinovú operáciu, nemá poškodený mozog ani miechu