Jednou vetou

Sagan skončil v Montreale deviaty, označil to za zvláštne preteky

Peter Sagan

foto: TASR,

Taliansky cyklista Diego Ulissi triumfoval na nedeľňajšom podujatí GP Montreal. Dvadsaťosemročný jazdec UAE Team Emirates mal v 205,7 km dlhej kanadskej klasike najviac síl v záverečnom špurte do kopca a zvíťazil tesne pred Španielom Jesusom Herradom (Movistar), tretí skončil Holanďan Tom-Jelte Slagter zo stajne Cannondale-Drapac. Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nenadviazal na piatkové prvenstvo na GP Quebec a obsadil deviatu priečku so stratou 16 sekúnd na víťaza. Jeho brat a tímový kolega Juraj Sagan podujatie nedokončil, ale splnil si svoje tímové úlohy.

Skupina hlavných favoritov s dvojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom nestihla v závere dostihnúť vedúcu grupu a nechala bojovať o víťazstvo šesticu pretekárov, ktorí sa dostali do úniku v predposlednom kole. Približne 1,5 km pred cieľom vyrazil dopredu Tony Gallopin, ktorého nástup zachytili ďalší piati jazdci. V samotnej koncovke sa presadil Ulissi, ktorý vyhral svoju najcennejšiu klasiku v kariére. Sagan v závere nedostal potrebnú pomoc od Van Avermaeta a Wellensa a hlavný balík tak špurtoval len o siedmu priečku.

Sagan tak zatiaľ nepridal 101. víťazstvo v profesionálnej kariére na ceste. Jubilejný stý triumf vybojoval v piatok v Quebecu. „Môžem povedať, že tohtoročné Grand Prix Cycliste de Montréal boli zvláštne preteky. Celý tím BORA-Hansgrohe vyvinul veľké úsilie a keď to bolo potrebné, ešte Lukas Pöstlberger tvrdo kontroloval úniky. V záverečných kilometroch aj tak odišla malá skupina a vybudovala si odstup od pelotónu. Snažil som sa k nim priblížiť a priviesť ich späť, ale v pelotóne sa nikto z ostatných jazdcov nesnažil o spoluprácu. Nechcel som všetku prácu robiť sám, takže medzera tam zostala až do konca a Ulissi získal víťazstvo. Avšak, taká je cyklistika a musím prijať výsledok. Teraz je čas vrátiť sa do Európy a zamerať sa na posledný hlavný cieľ sezóny – majstrovstvá sveta v Nórsku,“ uviedol Peter Sagan na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu