Sagan: Som sebavedomý, čo sa týka veľkých cieľov do ďalšej sezóny

Peter Sagan

Foto: TASR

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v nedeľňajšej 5. etape pretekov Tirreno – Adriatico, ktorá viedla z Castelraimonda do Filottranoa a merala 174 km. Jazdec stajne Bora-hansgrohe zaostal o sedem sekúnd za víťazným Britom Adamom Yatesom z tímu Mitchelton – Scott. Tretie miesto obsadil Michal Kwiatkowski z tímu Sky, ktorý sa vďaka časovej bonifikácii dostal na priebežnú prvú priečku v celkovom hodnotení.

„Dnes to bola na Tirreno-Adriatico špeciálna etapa. Chceli sme získať víťazstvo a venovať ho Michele Scarponimu, jeho vdove a deťom, no nevyšlo to. Mal som dobré nohy a tím pracoval výborne, takže som sebavedomý, čo sa týka veľkých cieľov do ďalšej sezóny,“ povedal Sagan pre oficiálnu stránku tímu. Trojnásobný majster sveta figuruje v celkovom poradí na 48. mieste s mankom takmer 19 minút.

Etapa bola venovaná pamiatke Michele Scarponiho, ktorý zahynul v roku 2011 pri rannom tréningu, keď sa zrazil s nákladným autom. Jej profil bol vlnitý, pričom do cieľa sa finišovalo do kopca. Rozhodovalo sa až v samom závere, keď sa 11 kilometrov pred koncom snažili najmä jazdci tímu Mitchelton – Scott roztrhať balík. Peter Sagan sa však držal čelnej skupiny a mal dobré vyhliadky na umiestnenie medzi najlepšími. Štyri kilometre pred cieľom šliapol do pedálov Adam Yates, v kopci si vytvoril dostatočný náskok a napokon si vybojoval etapový triumf. Šprint skupiny za ním vyhrala Sagan.

 

Môže vás zaujímať

UEFA potrestala Liverpool, Manchester City a Celtic