Jednou vetou

Sagan tretí v piatej etape Okolo Kalifornie, zvíťazil Gaviria

V strede víťaz piatej etapy Okolo Kalifornie Fernando Gaviria, druhý Caleb Ewan a na treťom mieste Peter Sagan

foto: TASR/AP

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil vo štvrtkovej piatej etape pretekov Okolo Kalifornie tretiu pozíciu. V záverečnom špurte nestačil na víťazného Fernanda Gaviriu z Kolumbie (Quick-Step Floors) a Austrálčana Caleba Ewana (Mitchelton-Scott) na druhom mieste. Domáci Američan Tejay van Garderen vo farbách BMC sa udržal ne čele priebežného poradia.

aktualizované: 7:46

Rovinatá etapa na 176,5 kilometra zo Stocktonu do Elk Grove poskytla šancu špurtérom. Krátko po štarte sa síce oddelil päťčlenný únik, ale pelotón ho postupne dostihol, posledných troch jazdcov z úniku pohltil dva kilometre pred cieľom. V dojazde zabral Gaviriov tím Quick-Step Floors, ktorý mu pripravil skvelé východisko a zabránil Ewanovi so Saganom pomýšľať na víťazstvo.

„Bola to ďalšia rýchla etapa, bolo horúcejšie než v minulých dňoch. Náš tím opäť tvrdo pracoval, aby zmazal manko na únik, drie celý týždeň. V záverečných kilometroch ma môj brat Juraj, Daniel Oss a Michael Kolář uchránili a nachystali mi dobrú pozíciu v popredí hlavnej skupiny. Špurtoval som z výhodného miesta a urobil som maximum, ale nebolo možné predstihnúť Gaviriu,“ uviedol P. Sagan na oficiálnej stránke Bora-Hansgrohe.

V dojazde zabral Gaviriov tím Quick-Step Floors, ktorý mu pripravil skvelé východisko a zabránil Ewanovi so Saganom pomýšľať na víťazstvo. Kolumbijčan sa po úvodnej etape tešil z druhého triumfu na tohtoročnom podujatí. „Kolegovia odviedli naozaj dobrú prácu. Bol to rýchly a náročný deň, takže som rád, že sme dokázali zvíťaziť,“ citoval Gaviriu portál cyclingnews.com.

Sagan štvrtý v tretej etape Okolo Kalifornie, na čele Bernal

Ďalší Slovák v službách Bora-Hansgrohe Michael Kolář finišoval na 48. priečke v rovnakom čase ako víťaz, brat a tímový kolega trojnásobného majstra sveta Juraj Sagan skončil 76. s odstupom 33 sekúnd. Van Garderen vedie v priebežnom poradí o 23 sekúnd pred Kolumbijčanom Egonom Bernalom (Sky) a o 37 sekúnd pred krajanom Bernala Danielom Martinezom zo zoskupenia EF Education First-Drapac p/b Cannondale. P. Sagan je 55. s mankom vyše 21 minút, Kolář figuruje na 114. mieste a J. Saganovi patrí 115. priečka, obaja zaostávajú o viac než 40 minút.
V piatok sa pôjde predposledná šiesta etapa Folsom – South Lake Tahoe na 196,5 kilometra.

5. etapa Okolo Kalifornie (Stockton – Elk Grove, 176,5 km:
1. Fernando Gaviria (Kol./Quick-Step Floors) 4:04:34 h,
2. Caleb Ewan (Aus./Mitchelton-Scott),
3. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe),

4. Rick Zabel (Nem./Kaťuša-Alpecin), 5. John Murphy (USA/Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources), 6. Sean Bennett (USA/Hagens Berman Axeon), 7. Lucas Sebastian Haedo (Arg./UnitedHealthcare Pro Cycling), 8. Ivo Oliveira (Portug./Hagens Berman Axeon), 9. Alexander Kristoff (Nór./SAE Team Emirates), 10. Travis McCabe (USA/UnitedHealthcare Pro Cycling), …48. Michael KOLÁŘ všetci rovnaký čas ako víťaz, 76. Juraj SAGAN (obaja SR/Bora-Hansgrohe) +33 s

priebežné poradie:

1. Tejay van Garderen (USA/BMC) 16:55:29 h,
2. Egon Bernal (Kol./Sky) +23 s,
3. Daniel Martinez (Kol./EF Education First-Drapac p/b Cannondale) +37,

4. Adam Yates (V. Brit./Mitchelton-Scott) +1:07 min, 5. Tao Geoghegan Hart (V. Brit./Sky) +1:15, 6. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe) +1:29, 7. Brandon McNulty (USA/Rally Cycling) +2:08, 8. Laurens De Plus (Belg./Quick-Step Floors) +2:13, 9. Kristijan Durasek (Chor./SAE Team Emirates) +2:15, 10. Brent Bookwalter (USA/BMC) +2:34, …55. P. SAGAN +21:11, 114. KOLÁŘ +43:56, 115. J. SAGAN +48:15

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu