Jednou vetou

Samuel Mráz strávil týždeň v izolácii, bez opakovaného testu však už trénuje

Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz

Foto: TASR

Dánsky futbalový klub Bröndby Kodaň povolil Samuelovi Mrázovi návrat do tréningového procesu napriek tomu, že po pozitívnom teste na koronavírus zo záveru júna ešte neabsolvoval opakovaný test na ochorenie COVID-19.

Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz sa už vystrábil z ochorenia COVID-19. Oficiálny webe dánskeho klubu Bröndby Kodaň, v ktorom je 23-ročný futbalista na hosťovaní z talianskeho Empoli, informoval o jeho pozitívnom teste na koronavírus v závere júna s dôvetkom, že nemal žiadne príznaky ochorenia. „Som zdravý a už trénujem s tímom. Cítim sa dobre, som plný síl a mám veľkú chuť do tréningov a zápasov,“ vyhlásil Mráz v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) po viac ako týždni.

Okrem Samuela Mráza mal koronavírus v tele aj jeho spoluhráč Simon Hedlund, obaja sa ocitli v izolácii. Po nedeli 5. júli mal podstúpiť ďalšie testy, zatiaľ sa tak nestalo. „Počas týždňovej karantény som bol v neustálom kontakte s naším klubovým lekárom, ktorý sa intenzívne zaujímal o môj zdravotný stav a aj o spoluhráča Simona Hedlunda, ktorý mal tiež pozitívny test. Ani jeden z nás nemal žiadny príznak choroby, cítili sme sa dobre, nemali sme žiadne zvýšené teploty, nekašľali sme, nemali sme žiadne bolesti. Doktor tak povedal, že ak sme mali vírus v sebe, tak musel byť na minimálnych hodnotách a nemôže sa z nás preniesť na ďalších hráčov a ľudí pri tíme,“ opísal slovenský futbalista svoju situáciu v dánskom klube.

Do tréningového procesu Bröndy sa vrátil v pondelok. Rodák z Malaciek Samuel Mráz do seniorského futbalu vhupol v Senici, odkiaľ neskôr prestúpil do Žiliny. Od júla 2018 je hráčom talianskeho Empoli, odkiaľ najprv hosťoval Crotone a aktuálne v Kodani. V reprezentačnom drese si pripísal tri štarty – debutoval v októbri 2018 v prípravnom súboji proti Švédom a doteraz jediný presný zásah v najcennejšom drese si pripísal v júni 2019 v prípravnom zápase proti Spojeným arabským emirátom (5:1).

Ako vyzeral jeho týždeň počas vynútenej izolácie? „Tým, že som sa cítil dobre, tak mi lekár povedal, že si môžem doma zacvičiť. Aj týmto sme sledovali, ako sa správa moje telo a ostalo silné. Popri tom som čítal knihy, pozeral seriály, varil som a bol v kontakte s najbližšími, ktorí sa zaujímali o môj zdravotný stav. Od momentu, keď som sa dozvedel, že mám pozitívny test, tak som nepociťoval žiadne príznaky choroby. Tie nám opísal náš klubový doktor a aj na internete som si o koronavíruse čítal. Nemal som ani len náznak niektorého zo syndrómov,“ prezradil Samuel Mráz pre futbalsfz.sk.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu