Jednou vetou

Šatan má zaújem o Cháru, verdikt očakáva ešte v pondelok

Miroslav Šatan, archívne

foto: TASR

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie má záujem o príchod obrancu Zdena Cháru, ktorý v noci vypadol so svojím Bostonom Bruins z play off zámorskej NHL. Generálny manažér Miroslav Šatan očakáva rozhodnutie ešte v pondelok.

„Dúfam, že sa nám podarí v priebehu dnešného dňa spojiť, samozrejme, je tam časový posun a je tam ešte ráno. Verím, že dnes padne ohľadom Zdena nejaké rozhodnutie,“ povedal Šatan na pondelňajšom popoludňajšom tréningu. Sezóna sa skončila aj pre útočníka Bostonu Petra Cehlárika, no ten nemôže prísť pre zranenie.

Nováčik z Vegas vo finále konferencie, Tampa vyradila Boston

Vedenie tímu zatiaľ nedopíše na súpisku nikoho zo štvorice čakateľov – obrancu Mária Grmana, útočníkov Andreja Kudrnu a Mareka Hovorku a brankára Denisa Godlu. „Uvažujeme o tom, ale ešte máme čas. Rozhodneme sa zajtra pred zápasom,“ uviedol Šatan.

Video: Sekera a Graňák prekvapili budúcich manželov

Na pondelňajšom dobrovoľnom tréningu sa zúčastnilo šesť korčuliarov a dvaja brankári. Okrem štvorice čakateľov aj útočníci Michal Krištof a Pavol Skalický a brankár Patrik Rybár. Tréning presunuli zo 14.00 na 16.15 h pre úpravu ľadu na hlavnej ploche Royal Arena, plánované tímové fotenie odložili na neurčito.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu