Schmiedlová po prehre vo finále: Nehrala som podľa svojich predstáv

Anna Karolína Schmiedlová

foto: TASR

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala vo finále dvojhry na turnaji WTA v tasmánskom Hobarte s Američankou Sofiou Keninovou 6:3 a 6:0. Zverenka trénera Milana Martinca podľahla svojej súperke za 1:13 h a nepridala tak svoj štvrtý titul na okruhu WTA Tour.

Finálové stretnutie bolo vyrovnané iba do stavu 3:3 v prvom sete. Následne začala Schmiedlová robiť viac chýb ako jej súperka, ktorá predvádzala presnejšie údery a pôsobila na kurte sviežejším dojmom. Dvadsaťročná Keninová nedovolila Slovenke v ďalšom priebehu duelu získať už ani jednu hru a vo svojom prvom finálovom vystúpení na WTA Tour jednoznačne zvíťazila.

Országh po prehre Slovana: Chýbalo mi viac emócií

„Toto finále bolo pre mňa neočakávané a som veľmi rada, že som sa sem dostala. Dnes som nehrala podľa svojich predstáv. Mala som šancu len na začiatku, potom hrala Sofia veľmi dobre a gratulujem jej k víťazstvu,“ povedala počas pozápasového ceremoniálu 24-ročná slovenská tenistka.

Schmiedlovej kouč bol s jej celkovým vystúpením na podujatí spokojný. „Súperka bola dnes lepšia. Hrala veľmi presne, mala výbornú dĺžku úderov. Držala ‚Kaju‘ stále pod tlakom a nútila ju robiť chyby. Aj keď to proti Keninovej nevyšlo, Karolína odohrala veľmi dobrý turnaj,“ uviedol Martinec.

Disciplinárka SZĽH zakázala prestupy štyrom klubom z nižších súťaží

Pre Slovenku to bolo piate finále na WTA Tour, získala tri tituly. V roku 2015 vyhrala turnaje v Katoviciach a v Bukurešti, vlani v Bogote. V Hobarte získala prémiu 21.400 dolárov pred zdanením a 180 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho pondelňajšom vydaní bude figurovať na 59. mieste.

„Som taká šťastná, že sa mi podarilo získať tento titul. Predstavila som sa v Hobarte prvýkrát a už teraz sa teším, ako sa sem v ďalších rokoch vrátim. Som veľmi spokojná s tým, ako som sa dokázala koncentrovať počas celého zápasu. Možno to vyzeralo ľahko, no každý gem bol tesný a vedela som, že v každom musím vydať zo seba maximum,“ citovala Keninovú oficiálna webstránka WTA.

dvojhra – finále:
Sofia Keninová (USA) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:3, 6:0

Môže vás zaujímať

ARC Bratislava nedokončil 24 hodín Le Mans, vyhrala Toyota