Jednou vetou

Schmiedlová prehrala so Sobolenkovou

Anna Karolína Schmiedlová a kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták

foto: TASR

Slovenské tenistky prehrávajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:2. O druhý bod pre bieloruské farby sa na harde v Minsku postarala Arina Sobolenková, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:4. V záverečnom singli sa mali v aréne Čižovka predstaviť Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová.

aktualizované: 14:50

Schmiedlová pre žalúdočné problémy nenastúpila na úvodnú sobotňajšiu dvojhru proti Sasnovičovej, no v nedeľu dostala prednosť pred Janou Čepelovou i Rebeccou Šramkovou. Zápas so Sobolenkovou mal pre ňu smolný začiatok, keď hneď v prvom geme sa pri pokuse dobehnúť loptičku pošmykla a oškrela si koleno. Krvácajúcu ranu jej musel ošetriť a zalepiť slovenský tímový lekár Roman Fano.

Krátka pauza Schmiedlovú vyviedla z rytmu, po návrate na kurt dvakrát stratila podanie a Sobolenková si vybudovala náskok 4:0. Bieloruska hrala rýchlo a agresívne, kvalitne returnovala. Schmiedlová v ďalších minútach znížila na 2:4, no Sobolenková si už koncovku prvého setu postrážila. V osude druhého dejstva rozhodol gem za stavu 2:2, v ktorom Schmiedlová viedla pri vlastnom podaní 40:0, no napokon si neudržala servis.

Slovenka bola po prehre sklamaná. „Mrzí ma, že mi zápas nevyšiel podľa predstáv. Nemyslím si, že ho ovplyvnilo oškreté koleno. Nechala som si ho ošetriť, lebo mi krvácalo, aj tak by si to všimli a prišlo by k prerušeniu hry. Škoda, že som nedokázala dostať Sobolenkovú pod väčší tlak. Hrala však výborne, agresívne a potvrdila, že vo Fed Cupe podáva ešte lepšie výkony ako na turnajoch. Veľký obdiv pre Viku Kužmovú za to, že ju v sobotu dokázala zdolať. V druhom sete bol kľúčový piaty gem, v ktorom som viedla 40:0, no stratila som servis. Zdravotne som sa cítila dobre, žalúdok ma už nebolel,“ uviedla pre TASR Schmiedlová.

Sobolenková bola po triumfe nad víťazkou turnaja WTA v Bogote spokojná. „Mám radosť, že sa mi podarilo pre Bielorusko vybojovať druhý bod. Dúfam, že Saša Sasnovičová to teraz doklepne a že sa zachránime vo svetovej skupine. Neprekvapilo ma, že som hrala proti Schmiedlovej. Čakali sme, že Slováci ju v nedeľu nasadia. Dôležité bolo, že mi to tam v rozhodujúcich momentoch padalo. V záverečnom geme ma podržalo podanie,“ uviedla 19-ročná Bieloruska v prvom interview priamo na kurte.

Bielorusko – SLOVENSKO 2:1

Aleksandra Sasnovičová – Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5
Arina Sobolenková – Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
Sobolenková – Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu