Jednou vetou

Sekera po prehre s Helvétmi: Takto sa nedá hrať

Švajčiarski fanúšikovia

foto: TASR

Slovenskí hokejisti sa na Švajčiarsko poctivo pripravovali. Mali videorozbor, tréner Craig Ramsay hráčov upozorňoval, v čom je ich súper nebezpečný. Napriek tomu Slováci nezachytili úvod svojho druhého zápasu na MS a napokon odišli z ľadu bez gólu i bez bodov.

Helvéti mali jasne lepší vstup do zápasu, Čiliak si pripisoval jeden zákrok za druhým. „Pripravovali sme sa na to, že budú napádať, budú agresívni a rýchli. To sa potvrdilo. Mali sme s tým veľké problémy, ale zápas bol hrateľný. Ale keď sme dostali gól na 2:0, už to bolo ťažké. Hokej je rýchly šport, ale my sme sa trápili a mali sme málo šancí,“ povedal po stretnutí útočník Juraj Mikúš.

Takto budú sledovať hokej naše celebrity – nad Portugalskom určite vyhráme!

Zdalo sa, ako keby sa v hlavách hráčov Slovenska ešte usadil záver predošlého zápasu proti Česku, keď tiež ťahali za kratší koniec. „Možno áno. Každý sa s tým musí vyrovnať sám. Ale ešte nie je koniec turnaja, musíme to otočiť,“ dodal Mikúš.

O dobrej taktickej príprave hovoril aj obranca Marek Ďaloga, športovo priznal: „Robili sme všetko naopak, všade boli skôr.“ Aj on pripustil, že záver duelu s Českom mohol zanechať negatívne stopy. „Je to možné, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. MS je veľký turnaj a každý sa naň musí pripraviť.“

Mrzutý bol po zápase aj kapitán Andrej Sekera, ktorého trápilo viac vecí: „Švajčiari vyhrali zaslúžene. Hrali lepšie. Každý hral dva zápasy za dva dni. Nehrali sme dobre. Vôbec sme nekorčuľovali, nepomáhali sme jeden druhému, takto sa hokej nedá hrať.“

Hokejisti SR podľahli Švajčiarsku

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu