Jednou vetou

Sekera už je doma s rodinou, pomôže rodným Bojniciam

Andrej Sekera

Foto: TASR/AP, archívne

Slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera minulý týždeň pricestoval so svojou rodinou domov, kde bude tráviť najbližšie obdobie. Pandémia koronavírusu zastavila športové dianie po takmer celom svete a výnimkou nie je ani zámorská NHL. V neľahkých časoch sa obranca Dallasu Stars rozhodol finančne podporiť aj miesto, kde sa pred viac než 33 rokmi narodil.

„Pomáhať je ľudské a keďže som vďaka hokeju zarobil nejaké peniaze, tak spolu s manželkou sme sa rozhodli pomôcť bojnickej nemocnici, kde som sa aj narodil. V týchto dňoch sú lekári, predavači a iní ľudia, ktorí nasadzujú vlastné životy, pre nás veľkí hrdinovia. Venujem preto 100-tisíc eur bojnickej nemocnici, aby si zadovážila pomôcky a prístroje na boj s touto pandémiou. Nikdy človek nevie, či v budúcnosti nebude potrebovať tiež pomoc týchto ľudí,“ povedal Sekera v rozhovore pre denník Nový Čas.

Sekera s maželkou Katkou priletili na Slovensko súkromným lietadlom, keďže nechceli riskovať prípadné nakazenie ich synčeka, ktorý má iba vyše roka. Následne okamžite vstúpili do povinnej karantény, ktorá je v takýchto prípadoch stanovená na dva týždne. Mimoriadnu situáciu trávia v lesnom prostredí, keďže rodina jeho manželky má chatu pri Beluši. Sekera doma pobudne zatiaľ približne mesiac.

„Situácia je taká, že 1. mája sa máme hlásiť nazad v kluboch, dovtedy je NHL pozastavená. Kluby dali hráčom dovtedy voľno a ‚vyfasovali‘ sme, samozrejme, aj individuálny tréningový plán, aby sme sa udržiavali v kondícii. Takže momentálne trénujem na chate v rámci možností, robím kľuky, zhyby či drepy a rúbem aj drevo,“ vyjadril sa strieborný medailista z MS 2012.

Sekera nechcel špekulovať nad tým, či sa aktuálna sezóna NHL dohrá. Všetko to závisí od toho, ako sa bude situácia okolo koronavírusu vyvíjať. So svojimi úlohami v klube je spokojný a naznačil aj ďalšie plány. „Mám svoju pozíciu a to je v prvom rade dobrá defenzíva. Tréner ma nasadzuje najmä na oslabenia a počas stretnutí trávim na ľade od 15 do 20 minút. Mojou prioritou je ešte rok či dva zotrvať v NHL,“ dodal Sekera.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň