Jednou vetou

Sekera zrejme vynechá aj celý január, jeho návrat odhadujú po Zápase hviezd

Andrej Sekera

Foto: TASR/AP, archívne

Slovenský hokejista Andrej Sekera už síce trénuje po operácii Achillovej šľachy, ale podľa zámorských médií pravdepodobne vynechá v NHL aj celý január. Tréner Edmontonu Ken Hitchcock prezradil, že 32-ročný obranca nebude Oilers k dispozícii skôr ako po Zápase hviezd (26. januára v San Jose).

Ešte pred pár dňami sa zdalo, že Sekerov návrat do súťažného diania je na spadnutie, redaktor Jason Gregor z OilersNation.com však optimizmus pribrzdil. Na svojom twitterovom účte informoval, že od Vianoc bude trvať približne štyri týždne, kým sa bude môcť slovenský zadák znovu ukázať na súťažnom ľade. Oilers ho po aktivovaní z listiny zranených hráčov pravdepodobne najprv pošlú rozohrať sa na farmu do Bakersfieldu (AHL) a až po niekoľkodňovom kondičnom pobyte ho nasadia v zápase NHL.

Sekera zažíva smoliarske obdobie. Polovica minulej sezóny mu ušla pre operáciu kolena, ešte väčšiu zápasovú porciu vynechá v tomto ročníku po tom, či si počas augustového tréningu natrhol achilovku. Hoci sa po operácii jeho stav zlepšuje a s tímom už absolvoval niekoľko tréningov, stále nie je známe, kedy by sa mohol držiteľ striebornej medaily z MS 2012 vrátiť do akcie.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu