Jednou vetou

Sektor pre fanúšikov Slovana bude v Trenčíne uzavretý, rozhodla Disciplinárna komisia SFZ

Na snímke vpravo hráč Trnavy Boris Godál a hráč Slovana Joeri De Kamps v 5. kole Fortuna ligy vo futbale FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava v Trnave 19. augusta 2017.

Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) rozhodla o tom, že sektor pre fanúšikov Slovana Bratislava bude na sobotňajšom zápase 7. kola Fortuna ligy 2017/2018 v Trenčíne uzavretý. Informovala úradná správa SFZ.

DK SFZ „berie na vedomie stanovisko klubu a za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky, vulgárne pokriky na predstaviteľov SFZ, použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov do ihriska a poškodenie zariadenia štadióna) počas stretnutia 5. kola FL FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 58/1b, c DP ukladá ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektoru hostí na 1 súťažné stretnutie vo Fortuna lige, podľa čl. 43/1,2 DP, od 8. 9. a finančnú pokutu 1500 eur, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP. Zároveň ukladá klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v príkaze nahradiť poškodenému klubu FC Spartak Trnava škodu spôsobenú disciplinárnym previnením a zaslať DK doklad o vysporiadaní spôsobenej škody, podľa čl. 43/1, 2o DP, do 30. 9.,“ uvádza sa v úradnej správe číslo 11.

DK tiež potrestala FC Spartak Trnava za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 5. kola proti ŠK Slovan Bratislava finančnou pokutou 750 eur.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu