Jednou vetou

Semifinále medzi Thiemom a Djokovičom prerušili pre dážď

Zriadenci zakrývajú dvorec pre dážď počas semifinálového zápasu dvojhry mužov Dominic Thiem - Novak Djokovič na turnaji Roland Garros v Paríži 7. júna 2019

foto: TASR/AP

Druhé semifinále mužskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros medzi rakúskym tenistom Dominicom Thiemom a najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom prerušili za stavu 6:2, 3:6, 3:1 pre dážď a dohrajú ho v sobotu.

Thiem sa na začiatku duelu dokázal lepšie vyrovnať so silným vetrom a prvý set získal jasne vo svoj prospech, keď dvakrát prelomil podanie svetovej jednotky. Djokovič robil priveľa nevynútených chýb, často kazil na sieti, čo bola voda na mlyn Thiema. V druhom dejstve za stavu 1:1 odvrátil Djokovič dva brejkbaly. Za stavu 3:2 pre Srba empajrový rozhodca zápas na niekoľko minút prerušil po krátkej dažďovej prehánke.

Nadal po triumfe nad Federerom: Kľúčový bol druhý set

Pauza „Nolemu“ pomohla, upokojil sa, našiel úderovú istotu. V ôsmom geme Thiema brejkol a pri vlastnom servise následne premenil hneď prvý setbal. Úvod tretieho setu patril Thiemovi, ktorý sa po brejku vo štvrtom geme ujal vedenia 3:1. Na dvorec potom opäť začali padať kvapky a Djokovič trielil do šatne ešte predtým, ako rozhodca zápas druhýkrát prerušil. Hoci sa vo francúzskej metropole postupne vyčasilo a na center začalo svietiť slnko, o 18.30 h padlo rozhodnutie, že zápas dohrajú až v sobotu pred finále dvojhry žien. Djokovič už v tom čase nebol v areáli.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu