Jednou vetou

Serena Williamsová odstúpila z turnaja Roland Garros

Serena Williamsová

Foto: TASR/AP

Americká tenistka Serena Williamsová pre zranenie ruky odstúpila z grandslamového turnaja Roland Garros krátko pred osemfinálovým duelom proti Ruske Marii Šarapovovej. Dvojnásobná parížska šampiónka tak postúpila bez boja do štvrťfinále.

aktualizované: 16:22

Schwartzman vo štvrťfinále dvojhry proti Nadalovi

„Momentálne nemôžem vôbec podávať. Bolesti prsného svalu som začala pociťovať už v sobotu počas zápasu 3. kola dvojhry proti Julii Görgesovej. V utorok ma čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré viac napovie o dĺžke nútenej pauzy. Pevne verím, že to nebude vážne a že sa stihnem pripraviť na Wimbledon,“ uviedla 23-násobná singlová grandslamová šampiónka na tlačovej konferencii.

Serena Williamsová ešte v nedeľu absolvovala po boku staršej sestry Venus štvorhru. „Chcela som vedieť, ako na tom som, v debli podávate iba v každom štvrtom geme. Keby som bola dnes schopná podať aspoň 60-percentný výkon, tak proti Marii nastúpim. Na zápas som sa veľmi tešila, navyše mám s ňou dobrú bilanciu. Necítila som sa však dobre a nechcela som riskovať zhoršenie zdravotného stavu,“ dudala bývalá svetová jednotka.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu