Jednou vetou

Sezónu 2020 by mali zrušiť, myslí si bývalý prezident FIA

ilustračné foto

foto: TASR/AP

Max Mosley: "Neexistuje žiadna záruka, že sa v júli bude môcť súťažiť".

Seriál pretekov formuly 1 prišiel v tejto sezóne už o deväť podujatí a čoskoro pravdepodobne na neurčito odložia aj Veľkú cena Francúzska. Pandémia koronavísu výrazne zasiahla aj svet motošportu, ktorému šestnásť rokov šéfoval Brit Max Mosley.

Niekdajší prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) je v súvislosti s aktuálnou sezónou skeptický a dokonca sa vyjadril, že by ju mali úplne zrušiť.

„Očakávanie rizika zhorší veci bez istoty zisku. Neexistuje žiadna záruka, že sa v júli bude môcť súťažiť. V skutočnosti to vyzerá čoraz nepravdepodobnejšie,“ uviedol Mosley pre agentúru DPA. Brit tiež dodal, že nemá zákulisné informácie, ale po zrušení, respektíve odložení deviatich pretekov by svojmu nástupcovi Jeanovi Todtovi odporučil zrušiť celú sezónu.

Max Mosley v pondelok oslávil 80. narodeniny a pozíciu prezidenta FIA zastával v rokoch 1993 až 2009. Podľa neho by prípadné zrušenie sezóny umožnilo tímom a organizátorom jednotlivých pretekov plánovať ďalšie postupy smerom k roku 2021. Takisto odmieta možnosť konania podujatí bez divákov. „Pokiaľ nebudeme vedieť, čo sa stane s touto globálnou pandémiou, nie je možné robiť racionálne plány pre F1,“ dodal Mosley.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu