Jednou vetou

Sezónu nemáme šancu dohrať, tvrdí prezident francúzskej federácie

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Podľa Noela Le Graeta v súčasnej situácii pomôže iba čo najväčšie natiahnutie kalendára, a to aj na úkor týždňov či mesiacov z budúcej sezóny 2020/2021.

Prezident francúzskej futbalovej federácie (FFF) Noel Le Graet tvrdí, že aktuálny ročník tamojšej Ligue 1 ani ďalšie európske súťaže vrátane kontinentálnych pohárov sa reálne nemôžu skončiť skôr ako v polovici júla. Európska futbalová únia (UEFA) v utorok rozhodla o preložení ME 2020 na budúci rok, aby sa do 30. júna podarilo dohrať klubové súťaže na „starom kontinente“, ktoré sú momentálne s výnimkou Bieloruska prerušené pre šíriacu sa pandémiu koronavírusu.

„Úprimne povedané, nevidím to tak, že sa nám podarí skončiť do 30. júna,“ povedal Le Graet pre francúzsky denník L´Equipe. Ponúkol aj ďalšie plánované opatrenie, z ktorého by mohla profitovať celá futbalová Európa: „FFF chce UEFA a všetkým jej členom predložiť návrh, aby sme v snahe dokončiť sezónu 2019/2020 hrali minimálne do 15. alebo 20. júla.“

Podľa Le Graeta neexistuje žiadne iné riešenie. Pomôže iba čo najväčšie natiahnutie kalendára, a to aj na úkor týždňov či mesiacov z budúcej sezóny 2020/2021. „Vezmite si do úvahy Taliansko, Španielsko alebo Francúzsko. Už teraz vidíme, že kluby z týchto krajín nebudú schopné začiatkom apríla obnoviť tréningový proces,“ podotkol.

Le Graet zároveň verí, že futbalistom zvyknutým končiť ligové ročníky v máji nebude prekážať dlhšia aktuálna sezóna. „Myslím si, že hráči sú dosť múdri a v pohode budú hrať niekoľko týždňov navyše. A tí, ktorým sa nebude chcieť, skrátka nebudú hrať,“ skonštatoval funkcionár, ktorý stojí na čele FFF od roku 2011. V rokoch 1991 – 2000 bol prezidentom Ligue 1.

Môže vás zaujímať

ATLETIKA: V Ríme Zapletalovej premiéra v Diamantovej lige