Silový trojboj: Na MS v Trnave bude štartovať viac ako 600 pretekárov z 21 krajín

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Na WUAP MS v silovom trojboji v Trnave sa v dňoch 15. - 21. októbra predstaví viac ako 600 pretekárov z 21 krajín. V mestskej športovej hale budú bojovať o medaily v disciplínach tlak na lavičke, mŕtvy ťah a drep.

Najpočetnejšie zastúpenie na štartovej listine budú mať Slováci, Maďari, Poliaci a Česi, na šampionáte sa zúčastnia aj Rusi, Taliani, Švédi, Američania či zástupcovia z Turecka a Estónska. Podujatie takéhoto rangu sa v Trnave naposledy uskutočnilo v roku 2010. Vtedy bola účasť o polovicu menšia, keďže svetová federácia WUAP bola v štádiu vývoja.

Podľa slov organizátorov budú veľkým lákadlom pre divákov súťaže v tlaku na lavičke v kategórii Open, kde sa pri použití superdresov očakáva u niektorých pretekárov útok na 400-kilogramovú hranicu.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva prinesú aj konferencie o histórii

„Bežne človek neuvidí, ako niekto drepuje s 500 kg na chrbte, ale niekoho, kto si 400 kg spustí na hrudník a vytlačí ich. Náš šport je úžasný v tom, že medzi pretekármi nevládne vyhecovaná rivalita, naopak, jeden tu pomáha druhému. Iba výkon rozhoduje o tom, kto je lepší. Na podujatí súperenie nevidno, ide o jednu skupinu, ktorá sa teší, že sa na šampionáte po čase opäť stretne. Atmosféra býva neopakovateľná,“ povedal prezident Svetovej federácie silového trojboja Rudolf Siska.

Môže vás zaujímať

Požiare zrušili Rely Austrálie, titul v súťaži značiek pre Hyundai