Jednou vetou

Silový trojboj: Na MS v Trnave bude štartovať viac ako 600 pretekárov z 21 krajín

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Na WUAP MS v silovom trojboji v Trnave sa v dňoch 15. - 21. októbra predstaví viac ako 600 pretekárov z 21 krajín. V mestskej športovej hale budú bojovať o medaily v disciplínach tlak na lavičke, mŕtvy ťah a drep.

Najpočetnejšie zastúpenie na štartovej listine budú mať Slováci, Maďari, Poliaci a Česi, na šampionáte sa zúčastnia aj Rusi, Taliani, Švédi, Američania či zástupcovia z Turecka a Estónska. Podujatie takéhoto rangu sa v Trnave naposledy uskutočnilo v roku 2010. Vtedy bola účasť o polovicu menšia, keďže svetová federácia WUAP bola v štádiu vývoja.

Podľa slov organizátorov budú veľkým lákadlom pre divákov súťaže v tlaku na lavičke v kategórii Open, kde sa pri použití superdresov očakáva u niektorých pretekárov útok na 400-kilogramovú hranicu.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva prinesú aj konferencie o histórii

„Bežne človek neuvidí, ako niekto drepuje s 500 kg na chrbte, ale niekoho, kto si 400 kg spustí na hrudník a vytlačí ich. Náš šport je úžasný v tom, že medzi pretekármi nevládne vyhecovaná rivalita, naopak, jeden tu pomáha druhému. Iba výkon rozhoduje o tom, kto je lepší. Na podujatí súperenie nevidno, ide o jednu skupinu, ktorá sa teší, že sa na šampionáte po čase opäť stretne. Atmosféra býva neopakovateľná,“ povedal prezident Svetovej federácie silového trojboja Rudolf Siska.

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur