Jednou vetou

Simeone: Costov trest je podľa Simeoneho príliš tvrdý: „Zdá sa mi to kruté“

Hráč Atlética Diego Costa (vpravo)

foto: TASR/AP

Diego Simeone označil osemzápasový trest pre Diega Costu za príliš tvrdý. Tréner španielskeho futbalového klubu Atletico Madrid zároveň vyhlásil, že jeho zverenec zostane súčasťou "Los Colchoneros" aj v nasledujúcej sezóne.

„Zdá sa mi to kruté, Diego však u nás zostane aj naďalej. Viete, aký mám na neho názor. Teraz sa musíme zamerať iba sami na seba a on ešte viac ako kedykoľvek predtým,“ citovala Simeoneho agentúra AFP.

Španielsky reprezentačný útočník videl v 28. minúte sobotňajšieho šlágra La Ligy proti FC Barcelona (0:2) od hlavného rozhodcu Jesusa Gila Manzana červenú kartu za urážku jeho matky.

Neymar chce zostať v Paríži St. Germain, tvrdí jeho otec

Arbiter v zápise o stretnutí uviedol, že Costa vulgárnymi slovami urazil jeho matku. Hráč dostal štyri zápasy za urážku a štyri za fyzický kontakt s arbitrom.

Prezident klubu Enrique Cerezo chce, aby sa klub voči Costovmu trestu odvolal. „Je prirodzené, aby sme sa odvolali, požiadali o zhovievavosť a uvidíme, čo sa stane. Sú hráči, ktorí sú veľmi temperamentní. Urážky nepatria na ihrisko, no niekedy sa to stane.“

Tridsaťročný Costa dostal za vylúčenie okrem suspendácie aj pokutu 6000 eur.

Môže vás zaujímať

HOKEJ: Mariána Hossu uvedú do Siene slávy NHL možno až v novembri 2021