Jednou vetou

ŠK Slovan Bratislava ide domov! Pozrite ako vyzerá Tehelné pole

Tehelné pole

foto: ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa po 3303 dňovom čakaní vraciajú domov. Najslávnejší slovenský klub opúšťa fanúšikmi neobľúbené Pasienky a vracia sa na Tehelné pole.

ŠK Slovan Bratislava pri svojich stých narodeninách a 50. výročí víťazstva v Pohári víťaza pohárov ide domov.

25. novembra 2009 odohral Slovan svoj posledný zápas na Tehelnom poli, a to v odvetnom zápase štvrťfinále Slovenského pohára proti Myjave. Zápas sa skončil 0:0, a tak sa Belasí lúčili so svojim štadiónom remízou.

Futbal-EL: Škrtel v Trnave ako súper: Normálne tu hrám s domácim publikom

8 rokov pôsobili Belasí na Pasienkoch. Za to obdobie tam Slovan odohral 198 zápasov s bilanciou 132 víťazstiev – 41 remíz – 25 prehier. SK Slovan Bratislava tu získal tri majstrovské tituly a dvakrát tam hral skupinovú fázu Európskej ligy.

Bratislavský klub oficiálne oznámil návrat na Tehelné Pole. Od začiatku jarnej časti 2018/2019 budú Slovanisti svoje domáce zápasy hrať na novom štadióne. Prvý domáci zápas bude 21. kolo Fortuna ligy, v ktorom privítajú Trnavský Spartak.

Nový štadión, nová sveteľná šou:

Futbal: NFŠ je na 99,9 % pripravený, chýba mu ešte certifikát

„Tehelné pole symbolizuje pre každého fanúšika niečo iné. Starší fanúšikovia tam chodili dlhé desiatky rokov a zažili tam federálne i slovenské tituly. Tí mladší si zase spomínajú na rok 2009, na skvelé zápasy a nezabudnuteľnú atmosféru. Jedno máme všetci spoločné – všetci vnímame tento štadión ako náš domov. Nesmierne sa teším, že sa vraciame na Tehelné pole a verím, že rovnako sa tešia aj naši fanúšikovia,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Pozrite si ako vyzerá nové Tehelné pole:

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu