Jednou vetou

Sklamaný Čiliak nechápe zlý začiatok proti Rusku

Marek Čiliak inkasuje gól počas zápasu v základnej A-skupine Rusko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 14. mája 2018 v Kodani. FOTO TASR
Slovenskí hokejisti nevyužili šancu dostať sa v tabuľke kodanskej A-skupiny MS na štvrté miesto pred Švajčiarsko.

Rusi im tento zámer prekazili vďaka výborne zvládnutej prvej tretine. Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa tak musia spoliehať na utorňajšie zakopnutie Helvétov v zápase s Francúzskom, pretože iba to im pomôže udržať nádej na postup do štvrťfinále.

FOTO: Rusi nedali Slovákom šancu

Rusi boli ťažký oriešok, najmä v prvej tretine boli jasne lepší. „Nič sme v nej nehrali, až potom sme zistili, že sa s nimi dá súperiť. Takto sme to zistili aj so Švédmi, nechápem, prečo to nešlo od začiatku,“ povedal po zápase brankár Marek Čiliak.

V prvej tretine bol pomer striel 17:2 v prospech Rusov, Čiliak vytiahol niekoľko skvelých zákrokov. „Ja som sa tam chytil, chytalo sa mi dobre.“ Od druhej tretiny však Slováci zlepšili hru, zhodili zo seba rešpekt a neraz favoritovi podkúrili v jeho obrannom pásme. Želaný gól však neprišiel. „Nemali sme na začiatku pohyb, nestrieľali sme. Od druhej tretiny sme už ale hrali s Rusmi vyrovnaný hokej. Ale že to ide, na to sme prišli neskoro,“ vyhlásil Čiliak.

Reakcie z kabíny na hru proti Rusom: Nepožičali nám puk

Postupová šanca do štvrťfinále žije, ale Slováci ju už nedržia pevne v rukách. Pomôcť im musia Francúzi, ktorí v utorok o 12.15 h nastúpia proti Švajčiarsku. Helvéti nesmú získať viac ako bod a zverenci trénera Craiga Ramsayho musia zdolať Bielorusko. „Je to na nič spoliehať sa na druhých, mali sme sa spoľahnúť na seba. Musíme čakať, uvidíme zajtra, či postúpime. Budeme to vedieť už pred zápasom,“ uzavrel slovenský gólman.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu