Jednou vetou

SKOKY NA LYŽIACH: Toto je veľká inšpirácia pre Slovákov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Projekt v Zakopanom v hodnote 11 miliónov eur počíta aj s výstavbou novej multifunkčnej haly, moderného zasnežovacieho systému, rekonštrukciou lyžiarskych vlekov a osvetlenia

Tesne za slovensko-poľskou hranicou v Zakopanom sa napriek pandémii koronavírusu pracuje na rekonštrukcii pôsobivého komplexu pre skokanov na lyžiach. Doposiaľ zmodernizovali štyri menšie mostíky, pričom počas stavebných prác v hodnote približne 11 miliónov eur pribudne aj úplne nový mostík K-23.

Investícia mala byť spojená s nadchádzajúcimi juniorskými majstrovstvami sveta, ktoré sú naplánované na február 2021, no nateraz nie je známe, či sa napokon uskutočnia práve v Zakopanom. Dodávateľ totiž najnovšie oznámil termín dokončenia prác až na konci júna budúceho roka, čiže niekoľko mesiacov po plánovanom skokanskom podujatí. Časť šampionátu by tak mohli presunúť do neďalekého Szczyrku alebo Wisly.

Napriek týmto správam sú v Zakopanom s priebehom prác spokojní. „Po dokončení bude mať naše športové centrum jeden z najmodernejších komplexov skokanských mostíkov na svete,“ povedal pre web sport.pl riaditeľ športového centra v Zakopanom Sebastian Danikiewicz.

Projekt v „poľskom Aspene“ počíta aj s výstavbou novej multifunkčnej haly, moderného zasnežovacieho systému, rekonštrukciou lyžiarskych vlekov a osvetlenia.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu