Jednou vetou

Škriniarov recept na Azerbajdžan: Treba hrať jednoducho

Stanislav Lobotka a vpravo Milan Škriniar na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred priateľským stretnutím s Jordánskom (7. júna v Trnave) a kvalifikačným stretnutím s Azerbajdžanom (11. júna v Baku) o postup na majstrovstvá Európy 2020, 2. júna 2019 v Šamoríne

foto: TASR - Pavel Neubauer

Stopér Milan Škriniar si myslí, že Azerbajdžan nebude pre slovenskú futbalovú reprezentáciu ľahký súper. Zverenci trénera Pavla Hapala však potrebujú výsledkovo zvládnuť najbližší duel E-skupiny kvalifikácie EURO 2020, na ktorý nastúpia v utorok 11. júna o 18.00 SELČ v Baku. Štyri dni predtým si Slováci zmerajú v Trnave sily v prípravnom dueli s Jordánskom.

Azerbajdžan v úvode kvalifikačných bojov potrápil vicemajstrov sveta Chorvátov, s ktorými prehral na ich pôde v Záhrebe najtesnejším rozdielom 1:2. O sile papierového outsidera skupiny sa pochvalne vyjadrili aj chorvátski spoluhráči Škriniara v Interi Miláno Ivan Perišič a Marcelo Brozovič.

Na zraze bez 8 hráčov, Hapal kladie dôraz na mentálnu prípravu

„Chorváti sa s nimi natrápili, vraveli mi, že Azerbajdžan nie je ľahký súper. Ja však verím, že to zvládneme a dopadne to pre nás dobre. Treba hrať jednoducho smerom k bráne a pokúsiť sa streliť čo najskôr gól,“ prezradil recept na úspech Škriniar.

Skončenú sezónu z klubového pohľadu zhodnotila opora slovenskej reprezentácie ako úspešnú. Inter obsadil v tabuľke Serie A štvrté miesto a v novom ročníku sa predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov, pravda, ambície boli po sľubnom štarte vyššie: „Ukopali sme Ligu majstrov, čo je super, ale záver ligy bol náročný. Zostarol som asi o dva roky, ale našťastie sa to podarilo. Štvrté miesto je fajn, ale mohlo to byť aj lepšie, no rovnako ako vlani sme sa nevyhli kríze a postrácali sme body,“ dodal Škriniar.

FOTO: Liverpool vyhral finále Ligy majstrov, Salah rozhodol v úvode zápasu

Od novej sezóny si historicky najdrahší slovenský futbalista, ktorý predĺžil zmluvu s Interom do júna 2023, bude musieť privyknúť na odlišné trénerské metódy. Luciana Spallettiho totiž pri kormidle „nerazzurri“ nahradil Antonio Conte, ktorý ako kouč dosiahol úspechy s Juventusom Turín i Chelsea Londýn.

„Osobne som sa s ním ešte nestretol, pretože keď ho predstavili ako nového trénera, my hráči sme už neboli v Taliansku. Ale platí, že s príchodom nového trénera prídu aj nové výzvy a očakávania. Na predošlých pôsobiskách mal úspechy, verím, že aj s Interom sa mu podarí vyhrať nejaký pohár,“ želá si Škriniar.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu