Jednou vetou

Skvelá správa! Sagan napriek bolesti pokračuje na TdF

Peter Sagan

foto: TASR/AP

Slovenský cyklista Peter Sagan bude na štarte štvrtkovej 18. etapy Tour de France. Jeho tím Bora-Hansgrohe to predpoludním potvrdil na sociálnej sieti Twitter. Sagan utrpel v stredu po páde modriny a odreniny, vyšetrenia však vylúčili zlomeninu.

„Bolí to, ale nebol by majster sveta, keby neprijímal takéto výzvy,“ napísal nemecký tím. Trojnásobný svetový šampión spadol 38 kilometrov po štarte horskej 17. etapy v klesaní, keď nezvládol zákrutu, preletel pomedzi stromy a dopadol na kameň. Do cieľa dorazil s roztrhnutým dresom, odreninami pravej časti tela a mankom 26:29 minúty, čím splnil limit.

Froomea si polícia pomýlila s fanúšikom

V stredu večer vyjadril odhodlanie pokračovať v pretekoch, v ktorých potrebuje na zisk šiesteho zeleného dresu za víťazstvo v bodovacej súťaži dôjsť do cieľa v Paríži. „Bolo by ľahké ísť domov, ale nie pár dní pred Parížom. Mohlo to dopadnúť horšie,“ uviedol Sagan pre portál cyclingnews.com. Bora-Hansgrohe ho z podujatia nestiahla a Slovák sa predstaví v etape z Trie-sur-Baise do Pau na 171 kilometrov (14.00).

Môže vás zaujímať

Ovečkin strelil 699. gól, Pánik a Tatar asistovali, ale tešili sa hráči Montrealu