Jednou vetou

Hokejisti trénovali už v kompletnom zložení, pôjdu fandiť Kuzminovej

Vstrede prezident SR Andrej Kiska a vpravo generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan sledujú prvý tréning hokejistov SR na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Foto: TASR/Michal Svítok

Slovenskí hokejisti trénovali v dejisku zimných olympijských hier prvýkrát v kompletnom zložení. Pred sobotnými povinnosťami na ľade aj po nich mali na programe spestrujúce aktivity, v piatok sa zúčastnili na otváracom ceremoniáli a večer sa chystali povzbudiť biatlonistky na čele s Anastasiou Kuzminovou.

Na slávnostnom otvorení chýbali zo zdravotných dôvodov iba brankár Branislav Konrád a útočník Matej Paulovič. Namiesto nich išli tréner Craig Ramsay s asistentom Jánom Lašákom, z realizačného tímu mal ísť pôvodne len generálny manažér Miroslav Šatan.

Fanúšikovia Kuzminovej

„Boli to len menšie chrípky, lekár im dal jeden, dva dni voľna, ale v sobotu sme už boli všetci na ľade. Nálada je dobrá, v piatok sme prišli neskôr ako obyčajne, ale nevadí, lebo zostáva dostatok času. Pre tých, ktorí chcú povzbudiť Kuzminovú, máme vybavenú dopravu. Predpokladám, že niektorí hráči aj členovia realizačného tímu sa budú chcieť pozrieť. Kto bude chcieť oddychovať, zostane v olympijskej dedine,“ povedal Šatan, ktorý si na vlastnej koži zažil druhý otvárací ceremoniál:

>> POZRITE SI: Otvárací ceremoniál ZOH 2018 v Pjongčangu <<

„Bol super, videl som ho po dlhých rokoch, predtým to bolo v Lillehammeri 1994, takže som si ho rád pozrel. Bolo trošku chladno, ale samozrejme celý program bol zážitok. Prišlo toľko športovcov z celého sveta, každý si to bude veľmi dlho pamätať. Bolo to dôstojné otvorenie ZOH.“

Rusov rozoberú z videozáznamu

Slováci však nezabúdajú na blížiaci sa turnaj. V sobotu hral ich prvý súper – OŠ z Ruska – prípravný zápas v Soule proti domácej reprezentácii. Súboj B-skupiny so Slovenskom sa uskutoční v stredu:

„Do Soulu sú štyri hodiny cesty, nejdeme tam priamo, ale máme zabezpečený záznam, aby sme mohli rozobrať súpera. Chlapci sa otáčajú na osemhodinový časový posun. Všetko ide podľa plánu a myslím si, že do prvého zápasu máme dostatok času na vyladenie zdravotných i taktických záležitostí. Všetko je pripravené, aby sa mohol začať aj náš hokejový turnaj.“

Šatan dodal, že z organizačnej stránky sa jediné menšie komplikácie vyskytli pri komunikácii s dobrovoľníkmi: „Vždy potrebujú obrovskú skupinu, aby im pomohla vyriešiť jednoduché problémy. Asi to vyplýva z kórejskej mentality, je to však skôr zábavné.“

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň