Slováci na úvod MS20 v Třinci proti Kazachstanu

Tréner Ernest Bokroš počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov

Foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov odštartujú svoje účinkovanie na juniorských MS v Ostrave a Třinci zápasom s Kazachstanom. Duel je na programe 27. decembra 2019 o 15.00 h vo Werk Aréne v Třinci.

Organizátori MS do 20 rokov zverejnili v utorok kompletný rozpis šampionátu. Mladí Slováci sa predstavia v základnej A-skupine. V nej by mohli mať prakticky domáce prostredie, keďže všetky štyri stretnutia odohrajú v Třinci, vzdialenom približne 15 km od hraníc so Slovenskom. Po úvodnom súboji s Kazachstanom sa následne stretnú v skupine s obhajcom titulu Fínskom, Švajčiarskom a Švédskom.

Šatan o Bokrošovi: Hráči nemôžu mať právo verejne kritizovať trénerov

Domáca česká reprezentácia otvorí celý turnaj vo štvrtok 26. decembra prestížnym duelom s Ruskom. V B-skupine narazí ešte na Nemecko, USA a Kanadu. Hrací systém sa oproti predošlým rokom nezmenil, z oboch skupín postúpia do štvrťfinále prvé štyri tímy, pričom si v ňom zahrajú krížovým spôsobom. Záverečné boje o medaily sa už kompletne odohrajú v ostravskej Ostravar Aréne, domovskom stánku extraligových Vítkovíc. Finále je na programe v nedeľu 5. januára.

Program SR v A-skupine MS „20“ (všetky zápasy v Třinci):

piatok 27. decembra
15.00 SR – Kazachstan
sobota 28. decembra
15.00 Fínsko – SR
pondelok 30. decembra
19.00 SR – Švajčiarsko
utorok 31. decembra
15.00 Švédsko – SR

Môže vás zaujímať

FOTO: Slovan vyhral v Michalovciach a pred B.Bystricou má 6-bodový náskok