Jednou vetou

Slováci po víkende len s jedným bodom, treba zaskočiť favoritov

Slovenská striedačka

foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti chýbajú vo štvrťfinále majstrovstiev sveta od roku 2014 a ani na prebiehajúcom turnaji v Dánsku nemajú na ružiach ustlané. Ešte nie je nič stratené, no keďže zverenci trénera Craiga Ramsayho majú po úvodnom víkende na konte len jediný bod, musia ich v ďalších piatich súbojoch získať minimálne ďalších deväť, ak chcú aspoň pomýšľať na účasť vo vyraďovačke.

Tak hovorí skúsenosť z posledných ročníkov. Kým vlani v Paríži a Kolíne potrebovali Nemci a Fíni na postup zo štvrtých priečok skupín zhodne jedenásť bodov, rok predtým stačilo USA desať, rovnako ako Švajčiarom v Prahe 2015 a Slovákom v Helsinkách 2013. Naopak, desať bodov nestačilo napríklad Slovákom o rok neskôr v Minsku.

Ramsayho zverenci po dvoch prehrách s ČR (2:3 pp) a so Švajčiarskom (0:2) môžu k bodu v ďalších piatich dueloch pridať maximálne 15. Dva zápasy však odohrajú proti zatiaľ suverénnym Švédom a Rusom. Povinnosť tak velí nestratiť ani bod proti papierovo slabším Rakúšanom, Francúzom a Bielorusom.

Ani v tomto prípade by však nebol postup ešte istý a záležal by od ďalších výsledkov v A-skupine. Ideálne by tak bolo uchmatnúť body favoritom, keďže treba počítať s tým, že priami konkurenti Česko a Švajčiarsko tých minimálne 10 bodov nazbierajú. Švajčiari už teraz majú päť a zápasy proti Francúzom a Bielorusom k dobru.

Sekera po prehre s Helvétmi: Takto sa nedá hrať

Nelichotivá situácia v tabuľke po prvých dvoch dueloch vytvára ďalší tlak na hráčov. „Máme jeden bod a to je sklamanie. Proti Čechom sme mali na dosah tri a získali sme len jeden. V druhom zápase bol ten výkon… neviem. Takto to nejde, je to úplne iné ako príprava, tu sa musí každý pripraviť raz tak ako doma,“ povedal obranca Marek Ďaloga.

Slováci majú najbližšie šancu bodovať v utorok o 16.15 h proti Rakúšanom. „Musíme sa z toho otriasť, vrátiť sa k našej hre a len to nám pomôže dostať sa naspäť. V utorok musíme predviesť úplne iný výkon. Od začiatku do toho musíme vstúpiť naplno,“ dodal.

Podľa útočníka Martina Bakoša je teraz zbytočné prepočítavať možné scenáre a treba ísť od zápasu k zápasu. „Tie body sú už rozdelené a je zbytočné nad tým premýšľať. To nám príliš nepomôže. My musíme hrať zápas po zápase a snažiť sa vyhrávať. V tej skupine sa môže stať stále všeličo, hocikto môže s hocikým vyhrať. Stále to máme vo svojich rukách,“ povedal pre TASR.

Takto budú sledovať hokej naše celebrity – nad Portugalskom určite vyhráme!

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu