Slováci prehrali v Anglicku 1:2, zrejme im pôjde už len o baráž

Slovenská futbalová reprezentácia

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v pondelňajšom šlágri F-skupiny kvalifikácie MS 2018 s domácim Anglickom 1:2.

Skóre vo Wembley otvoril už v 3. minúte premiérovým zásahom v najcennejšom drese hosťujúci stredopoliar Stanislav Lobotka, Albiónu sa podarilo vyrovnať zásluhou presného zásahu Erica Diera z 37. minúty. V 59. minúte zariadil triumf herne lepších domácich Marcus Rashford. Angličania majú na čele tabuľky už päťbodový náskok pred Slovákmi a výrazne sa priblížili k prvenstvu v skupine a k priamemu postupu na šampionát v Rusku.

Zverenci trénera Jána Kozáka nepridali šiesty kvalifikačný triumf v rade, napriek prehre sa však udržali na druhom mieste tabuľky. S 15 bodmi na konte sa najbližšie predstavia v Škótsku (štvrtok 5. októbra o 20.45 h, Glasgow), ktoré na nich stráca jeden bod. V nedeľu 8. októbra o 18.00 h v Trnave uzavrú Slováci zápolenia v skupine proti Malte.

Na finálový turnaj MS 2018 postúpia okrem domáceho Ruska (automatická účasť) a Belgicka (víťaz H-skupiny) aj víťazi ďalších ôsmich kvalifikačných skupín. Osem tímov z druhých miest odohrá v novembri dvojzápasovú baráž o zvyšné štyri miestenky.