Jednou vetou

Slováci „rozbili“ Kazachstan a postúpili, Bokroš: Dôležitý bol úvod

Tréner Ernest Bokroš

foto: TASR - Martin Palkovič

Výborný vstup slovenskej hokejovej "dvadsiatky" do kľúčového zápasu proti Kazachstanu rozhodol o jej účasti vo štvrťfinále MS tejto vekovej kategórie. Zverenci trénera Ernesta Bokroša vyhrali v pondelok jednoznačne 11:2 a obsadili v B-skupine postupové 4. miesto.

Tromi gólmi sa blysol nitriansky útočník Andrej Kollár. „Vyšiel nám začiatok, rozobrali sme ich a potom sme to prakticky len dohrávali. Pred zápasom sme sa ‚vyhecovali‘ a išli sme si po výhru. Kazachstan hral nečisto, boli nepríjemní a nebol to úplne ľahký zápas. Niekoľkokrát sme sa nechali zbytočne vyprovokovať, ale dôležité je, že sme vyhrali,“ uviedol strelec hetriku.

Slováci rozstrieľali Kazachstan, Bokroš: Podaril sa nám vstup do zápasu

Kouč Bokroš vyjadril spokojnosť najmä s veľmi dobrou prvou tretinou. „Najdôležitejšie bolo zachytiť úvod stretnutia, to som hráčom prízvukoval. Od toho sa potom odvíjal celý zápas, ktorý sme po celý čas kontrolovali. Kazaši mali veľkú podporu fanúšikov a bolo by nepríjemné, keby sa dostali do vedenia. Po prvej tretine som chcel, aby chlapci naďalej veľa korčuľovali, dávali si krátke prihrávky, aby puk lietal. Bolo vidieť, že každý si chce pripísať nejaký bod na majstrovstvách sveta a puky sme viac ‚vozili‘. Z toho vyplývali aj hraničné zákroky súpera a som rád, že sa nikto nezranil. Všetko nám vyšlo ako sme chceli, kvalita bola na našej strane. Tešíme sa na ďalšieho súpera. Želal by som si Rusko, pretože Kanada je v domácom prostredí veľmi nepríjemná.“

„Javorové listy“ nastúpia v priamom súboji o prvé miesto v A-skupine proti „zbornej“ v noci na utorok (2.00 h).

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu