Jednou vetou

Slováci sa zhodli – zaslúžená prehra, Gregušova polovičná gólová radosť

Radosť hráčov Maroka po vedúcom góle, vľavo Milan Škriniar a Ján Greguš počas prípravného futbalového stretnutia Maroko - Slovensko vo švajčiarskom Zürichu 4. júna 2018

foto: TASR

Slovenskí futbalisti vstupovali do pondelkového prípravného zápasu s Marokom v odlišnom nastavení ako ich súper, ktorý ladí formu na blížiace sa majstrovstvá sveta v Rusku. Časťou mysle už boli na dovolenkách, na ktoré sa všetci s výnimkou Alberta Rusnáka rozídu po poobednom prílete zo Ženevy.

Prehru 1:2 s africkým súperom zverenci trénera Jána Kozáka unisono označili za zaslúženú. Medzi nimi aj 22-ročný Ľubomír Šatka, ktorý nastúpil na stopérskom poste po boku Milana Škriniara. „Už pred zápasom sme vedeli, že to bude náročné. Pre Maroko bol súboj s nami generálkou na majstrovstvá sveta. Museli sme v prvom polčase hlboko brániť, pretože technická zručnosť hráčov súpera bola na vysokej úrovni. Škoda, že sme neudržali vedenie a dostali trochu zbytočné góly,“ povedal jeden zo štyroch hráčov v reprezentačnom výbere, ktorí pôsobia v domácej Fortuna lige.

Kozák si urobil lepší obraz o hráčoch: Užitočné zápasy

Pre obrancu DAC 1904 Dunajská Streda je každý zápas v najcennejšom drese veľká škola. Proti Maroku potvrdil, že s ním lodivod národného tímu môže do budúcnosti počítať. „Pre mňa je obrovský zážitok byť na trávniku s hráčmi, ktorí majú takúto vysokú úroveň. Som ešte mladý chalan, dúfam, že sa budem objavovať v reprezentácii. Záleží na mojich výkonoch.“

Iba polovičnú radosť z pekného gólu mal Ján Greguš, ktorého tvrdá strela z hranice šestnástky v 59. minúte skončila pri pravej žrdi. „Na druhej strane treba povedať, že Maroko ukázalo veľkú kvalitu. Čo sa týka môjho gólu, zakričal som Albertovi (Rusnákovi), nech mi loptu pustí. Chvalabohu ma nechal vystreliť. Mohli sme dať aj ďalšie dva góly, škoda nepremenených šancí Hamšíka a Pačindu. Maročania hrali vo vírivom pohybe, boli dobrí a aktívni na lopte počas celého zápasu. Inkasovaný gól ich vyhecoval, druhý upokojil a po ňom to už dohrali,“ uviedol stredopoliar FC Kodaň, ktorý nastúpil do druhého polčasu.

Washington má finálový mečbal proti Vegas

Okamžite po záverečnom hvizde sa vyrojil na hraciu plochu štadióna Stade de Geneve dav fanúšikov Maroka, ktorí obkolesili svojich miláčikov, vyvolávali im na slávu a chceli si s nimi spraviť selfie či sa ich aspoň dotknúť. V tom čase boli na ihrisku ešte aj slovenskí futbalisti, našťastie neprišlo k žiadnym incidentom. „Oni sa chceli potešiť so svojimi hráčmi, nás si vôbec nevšímali. Pred štartom MS vládne u nich eufória, darí sa im výsledkovo a je to vidieť. Myslím si, že na šampionáte bude mať Maroko čo ponúknuť, hoci nemá ľahkú skupinu,“ dodal Šatka.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu