Jednou vetou

Slováci uzavreli súpisku, Rybár v bránke proti Rakúsku

Slovenská striedačka

foto: TASR

Brankár Denis Godla, obranca Mário Grman a útočníci Andrej Kudrna s Marekom Hovorkom pribudli na súpisku slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Dánsku. Súpiska sa týmto uzavrela, už sa na ňu nedajú dopísať ďalší hráči. Trojica korčuliarov bude hrať aj v utorňajšom zápase A-skupiny proti Rakúsku, ktorý sa začne o 16.15 h. V bránke bude Patrik Rybár, keďže Mareka Čiliaka trápia zdravotné problémy.

„Rozhodli sme sa, že dopíšeme všetkých štyroch hráčov, ktorí doteraz do turnaja nezasiahli, a dnes budú všetci traja korčuliari hrať. V bránke bude Patrik Rybár, Denis Godla bude na striedačke,“ povedal po dopoludňajšom rozkorčuľovaní generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Tretí súper – Bakoš o Rakúsku: Nebudeme čakať, s čím vybehnú

V pondelok večer sa Šatanovi ospravedlnil Zdeno Chára, ktorý má prasklinu v ruke, zranený je aj jeho spoluhráč Peter Cehlárik. Tomáš Tatar postúpil s Vegas Golden Knights do ďalšieho kola play off a vedenie reprezentácie už na nikoho nečaká.

„Okrem Zdena sme čakali aj na ďalších, napríklad na Tatara, ale ten postúpil. V podstate by pripadal do úvahy aj Erik Černák, no ten by stihol tak dva, tri zápasy a niekoho by sme museli poslať domov. Takže sme včera urobili také rozhodnutie, že všetkých, ktorých tu máme, dopíšeme na súpisku,“ dodal Šatan.

Slováci po víkende len s jedným bodom, treba zaskočiť favoritov

Ku konkrétnym zmenám v zostave sa vyjadril asistent trénera Vladimír Országh: „Marek Hovorka bude hrať namiesto Juraja Mikúša a Andrej Kudrna namiesto Pavla Skalického a, samozrejme, ôsmy obranca bude Mário Grman.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu