Jednou vetou

Slováci vedeli o čo išlo a škrelo ich to, Starostovi chýbal pohyb

Slovenskí hokejisti zľava Patrik Lamper, Tomáš Starosta a Tomáš Marcinko

foto: TASR

Slovenskí hokejisti dobre vedeli, o čo ide v zápase so Slovinskom. Že víťazstvo v riadnom hracom čase ich priamo posúva do štvrťfinále olympijského turnaja a že predĺženie a nájazdy sú už lotéria, v ktorej si môžu vybojovať v kvalifikácii prijateľného súpera alebo skončiť so 4 bodmi z 9 možných až na poslednej 4. priečke v B-skupine. Najmä ak sa paralelný zápas Olympijskí športovci z Ruska - USA vyvíjal jasne v prospech utajenej zbornej.

Isteže je rozdiel čakať na súpera Kórea/Nórsko/Nemecko ako na USA/Švajčiarsko/Česko, aj keď v konečnom dôsledku je podstatné pripraviť sa na utorok a zdolať dobrým výkonom hocikoho. Ale hráčov to po zápase škrelo, Tomáš Starosta pre TASR zhrnul:

„Vedeli sme, že je šanca ísť priamo, ale len cez víťazstvo v riadnom čase. Nezačali sme však dobre, v prvej tretine nám chýbal lepší pohyb, potom v druhej sme dostali góly v oslabení a už sme nemali čo stratiť. Chvalabohu sa nám podarilo dať gól a v tretej časti sa nám podarilo vyrovnať a žiaľ nič viac, takže teraz budeme čakať na súpera v najdôležitejšom zápase.“

Zaskočení aktivitou

Podľa skúseného reprezentačného harcovníka nemali mať Slovinci navrch v žiadnej základnej hernej činnosti a ani možno nemali, akurát Slovákov zaskočili aktivitou. Teda pridanou hodnotou, ktorá mierne favorizovaného súpera nepustila do tempa.

„Ten pohyb, to nám nešlo, nedokázali sme sa pohybovať tak, aby sme sa viac udržali v ich zóne. Tým pádom sme sa nemali ako presadiť do šancí. Samozrejme ďalšia dôležitá vec je buly a keď ho nevyhrávame, tak nezískame puk a nemôžeme založiť útok, naopak sa musíme brániť a vynaložiť námahu na zisk puku.“

Tak ako nebol po zápase známy súper, tak nebol známy ani utorňajší termín zápasu. A ani dejisko, lebo z dvoch večerných duelov kvalifikácie sa jeden bude hrať v hale Kwandong. Tá, ktorá v sobotu nepriala šťastie slovenskému hokeju na ZOH v Pjongčangu.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu