Jednou vetou

Slovákom zrušili tímové fotenie, Royal Aréna má problém s ľadom

Royal Aréna, v ktorej slovenskí hokejisti odohrajú zápasy základnej A - skupiny 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Kodani 4. mája 2018

foto: TASR

Na problémy s ľadom sa sťažovali slovenskí hokejisti už od príchodu do kodanskej Royal Arena. V pondelok na ne museli zareagovať aj organizátori a tak pozmenili program. Zrušili všetky plánované rozkorčuľovania na hlavnej ploche i tímové fotenie Slovákov.

Už od začiatku sa viacero tímov sťažovalo na mäkší ľad, ktorý sa topil a organizátori ho nestihli domrazovať. Badateľné to bolo aj počas nedeľňajšieho večerného zápasu Slovákov so Švajčiarmi (0:2). Tesne pred úvodným buly bolo vidieť čiary od vody a pracovníci ľad na niektorých miestach museli upravovať aj počas zápasu. Puk často skákal a hráči sami od seba padali. „Je to na ňom ťažké, ale na to sa vyhovárať nemôžeme, je to ťažké pre všetkých,“ komentoval povrch po stretnutí obranca Marek Ďaloga.

Slováci po víkende len s jedným bodom, treba zaskočiť favoritov

Tradičný fototermín Slovákov sa mal pôvodne uskutočniť o 13.45 h a po ňom mal nasledovať od 14.00 do 15.15 dobrovoľný tréning v neďalekej Practice Arena. Fotenie dočasne úplne odpadlo a tréning sa presunul až na 16.15 popoludní.

V pondelok sa totiž na hlavnej ploche uskutočnia iba zápasy – o 16.15 Bielorusko – Rusko a vo večernom termíne Švédsko – Francúzsko. Ako informoval mediálny manažér slovenskej reprezentácie Peter Jánošík, pred nimi musia organizátori plochu opravovať.

Duel s Českom prilákal k obrazovkám takmer milión divákov

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu