Jednou vetou

Slovan a Slavia Praha odohrajú prípravný zápas namiesto Superpohára

Ivan Kmotrik mladší

foto: skslovan

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava a Slavie Praha odohrajú v piatok 29. júna prípravné stretnutie, ktoré bude náhradou za zrušený Superpohár. Zápas sa uskutoční v pražskej Eden Aréne s úvodným výkopom o 18.30 h, vstup pre fanúšikov bude bezplatný.


„Kým včerajšok bol pre nás veľmi smutný, dnes sa tešíme z ústretového prístupu Slavie Praha. Oba kluby zaujali jasný postoj k zrušeniu Československého Superpohára, ktoré nás nepríjemne šokovalo. Sme presvedčení, že zrušenie zápasu bolo zavinené zlým výberom termínu a hracieho času zo strany organizátora. Som veľmi rád, že naši fanúšikovia napokon neprídu o tento prestížny súboj. So zástupcami Slavie sme sa dohodli na prípravnom zápase, ktorý sa odohrá v čase, ktorý je prijateľný pre fanúšikov.“ potešil sa viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Brazília rozhodla duel s Kostarikou v nadstavenom čase

Napriek tomu, že zápas oficiálne ponesie prípravný charakter, budeme ho vnímať ako neoficiálny Československý Superpohár a pristúpime k nemu s plnou vážnosťou. Je výborné, že napokon vyhral futbal a vďaka vôli oboch klubov si zmeriame sily s naším tradičným federálnym rivalom. Po dvadsiatich piatich rokoch sa opäť predstavíme v Edene, čo vnímame ako veľkú prestíž. Rád by som sa poďakoval vedeniu Slavie Praha na čele s p. Tvrdíkom za ústretovosť a ochotu, ktorú prejavili pri organizácii tohto prípravného zápasu,“ dodal Kmotrík ml. na oficiálnej klubovej stránke.

Vedenie „belasých“ sa však vo štvrtok dohodlo aj na prípravnom dueli so Zenitom Petrohrad, ktorý je na programe takisto 29. júna o 15.00 h v Salzburgu. Slovan absolvuje obe stretnutia, A-mužstvo sa rozdelí na dve polovice, jedna si zmeria sily so Zenitom a druhá so Slaviou.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu