Jednou vetou

Slovan Bratislava na Faerských ostrovoch hrať nebude, UEFA však ešte nevyriekla definitívu

Ilustračná snímka

Foto: skslovan.com

Duel 1. kola kvalifikácie futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 medzi domácim tímom KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov a slovenským šampiónom ŠK Slovan Bratislava sa definitívne uskutoční.

Zo stredy na piatok odložený zápas sa mal začať o 18.00 h SELČ. Európska futbalová únia (UEFA) napriek problémom „belasých“ s pozitívnymi osobami na koronavírus na svojom webe zverejnila aj zostavy oboch súperov, súboj sa však nezačal. Dve minúty pred naplánovaným začiatkom na štadióne vyhlásili, že súboj sa hrať nebude.

Podľa webu UEFA.com zastupujúci tréner Slovana Szilárd Németh plánoval poslať na hraciu plochu od úvodu túto zostavu: Michal Šulla – Martin Hubert, Mitch Apau, Adam Laczkó, Lucas Lovat – Dávid Holman – Erik Daniel, Dejan Dražič, Samuel Lavrinčík, Alexander Tóth – Boris Cmiljanič. Medzi náhradníkmi figurovali Tomáš Rybár, Ibrahim Rabiu, Adam Matoš, Dávid Strelec, Adam Jackuliak, Patrik Haramia a Vasil Božikov. Ide o hráčov z „náhradnej“ výpravy Slovana, ktorá na Faerské ostrovy priletela vo štvrtok.

„Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sa zápas mohol odohrať. V tejto chvíli je však dôležité zdôrazniť, že UEFA zápas zrušila, no ešte nerozhodla o tom, čo sa bude diať ďalej. Čakáme na ďalšie kroky UEFA, ktorá by nás mala informovať v najbližších hodinách. Nateraz platí, že zápas bol oficiálne zrušený, nie skontumovaný. Ešte raz chceme zdôrazniť, že z našej strany sme splnili všetko, čo si vyžaduje protokol UEFA a mali sme pripravených dostatok hráčov s negatívnymi testami, ktorí mohli odohrať zápas. Uvidíme ako sa situácia bude ďalej vyvíjať,“ uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na webe Slovana. Výprava Slovana opustí Faerské ostrovy v piatok večer.

Pôvodne sa mal zápas hrať v stredu od 20.00 h SELČ, no po prílete do dejiska stretnutia lekári diagnostikovali koronavírus u jedného človeka z výpravy Slovana, konkrétne sa ochorenie COVID-19 potvrdilo u člena realizačného tímu. Miestne úrady následne rozhodli, že výprava slovenského šampióna má dve možnosti – odcestovať domov alebo zostať v karanténe. Po stretnutí so zástupcami Európskej futbalovej únie (UEFA) padlo rozhodnutie, že Slovan môže na zápas nastúpiť, avšak v náhradnom termíne a s úplne iným tímom, aký sa vtedy nachádzal na Faerských ostrovoch. Vedenie Slovana preto vyslalo do dejiska náhradný tím. V novej výprave „belasých“ bolo sedem hráčov A-tímu, ktorí sa nedostali do pôvodnej nominácie. Na Faerské ostrovy odleteli aj deviati juniori. V druhej výprave Slovana sa po prílete do krajiny objavil pozitívny prípad na koronavírus, daná osoba sa potom podrobila opakovanému testu tiež s pozitívnym výsledkom.

Definitívne rozhodnutie zostalo na ramenách Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá súťaž organizuje. Postupujúci z dvojice KÍ Klaksvík, ŠK Slovan Bratislava by mal už počas nasledujúceho týždňa nastúpiť na pôde švajčiarskeho mužstva Young Boys Bern v 2. kole kvalifikácie LM.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu