Jednou vetou

Slovan Bratislava utlmuje činnosť, hráčov a zamestnancov vyplatí

HC Slovan Bratislava

foto: Facebook

Slovan má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou hráčov úspešného kádra z ročníka 2019/2020.

V slovenskom hokejovom klube HC Slovan Bratislava v súvislosti so šíriacou sa pandémiou koronavírusu pristúpili k opatreniam na zabezpečenie budúcej existencie. Po predčasnom ukončení tipsportligovej sezóny 2019/2020 sa akcionári „belasých“ rozhodli utlmiť činnosť klubu. Nebudú predĺžené kontrakty s hráčmi a členmi realizačného tímu, pracovný pomer ukončia s väčšinou zamestnancov.

Slovan zároveň k 31. marcu 2020 ukončil všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na okolnosti nebude možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky. Bratislavčania tiež v oficiálnom stanovisku zdôraznili, že ako jeden z mála športových klubov na Slovensku dôsledne dodržiavali zákon o športe, pričom v ostatných troch sezónach boli hráči zamestnancami klubu.

„Predčasné ukončenie sezóny má na klub, podobne ako na veľkú väčšinu športových klubov na Slovensku a vo svete devastačné dôsledky. Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play-off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z 2. miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 milióna eur,“ uvádza sa na webe Slovana.

Slovan má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou hráčov úspešného kádra z ročníka 2019/2020. Chce ich osloviť na spoluprácu, akonáhle bude možné určiť časový horizont obnovenia hokejovej činnosti pred začiatkom ďalšej tipsportligovej sezóny. Bratislavský klub taktiež chce v plnom rozsahu férovo vysporiadať pracovno-právne vzťahy voči všetkým hráčom a zamestnancom.

Bohatí športoví “seniori“ naštvali Slovákov!

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu