Jednou vetou

Slovan nastúpi v úvodnom predkole na Faerských ostrovoch proti KÍ Klaksvík

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava

Foto: TASR/archív

Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov 2020/2021 bude KÍ Klaksvík z Faerských ostrovoch. Rozhodol o tom nedeľňajší poludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Zápas sa uskutoční 18. alebo 19. júla na Faerských ostrovoch. Keďže pandémia koronavírusu spôsobila oneskorené ukončenie ročníka 2019/2020 a tým pádom posun začiatku novej európkej pohárovej sezóny 2020/2021 na neskorší termín, zápasy prvého, druhého a tretieho predkola LM sa budú hrať iba na jeden zápas. Klasickým systémom doma-vonku sa uskutočia až stretnutia play-off. Možnými súpermi Slovana boli aj Flora Tallin z Estónska, slovinský NK Celje a fínsky klub KuPS Kuopio.

„Belasí“ sa predstavili v úvodnom predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže aj vlani. V dvojzápase však nestačili na čiernohorského zástupcu Sutjesku Nikšič a putovali do Európskej ligy. V nej sa napokon prebojovali až do skupinovej fázy, kde natrafili na anglický Wolverhampton Wanderers, portugalský Sporting Braga a turecký Besiktas Istanbul.

V pondelok 10. augusta v Nyone vyžrebujú aj dvojice 2. predkola Ligy majstrov 2020/2021. Slovenský majster tak spozná možného súpera v prípade postupu z 1. predkola.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu