Jednou vetou

Slovan po obrovskej hanbe v Lige majstrov mení trénera

Tréner futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela a generálny riaditeľ a viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. počas tlačovej konferencie 8. júla 2019 v Bratislave

foto: TASR - Pavel Neubauer

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa rozhodlo po vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič odvolať z funkcie hlavného trénera Martina Ševelu. Spolu s ním skončil aj asistent Ivan Vrabec. Slovan o tom informoval na svojom webe.

aktualizované: 14:25

Ďalšie zmeny v realizačnom tíme budú v kompetencii nového hlavného trénera. „V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

KATASTROFA! Slovan vypadáva z boja o Ligu majstrov

Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére.“ dodal Kmotrík ml.

Slovan opäť nezvládol záver, Ševela: Nesmie sa to stať

Nového trénera oznámi klub čoskoro, pretože Slovan už v sobotu čaká štart Fortuna ligy a v stredu duel 2. predkola Európskej ligy s kosovským KF Feronikeli. „Všetci sme po včerajšku nesmierne sklamaní. Musíme však pracovať ďalej a myslieť na to, čo nás čaká. Toto zlyhanie len ťažko odčiníme, môžeme však urobiť maximum pre úspech v Európskej lige. Otázku obsadenia trénerského postu intenzívne riešime a fanúšikov i futbalovú verejnosť budeme včas informovať,“ uzavrel Kmotrík.

Ševela prišiel do Slovana v októbri 2017, na poste trénera nahradil Ivana Vukomanoviča. S „belasými“ podpísal trojročnú zmluvu. V roku 2018 s nimi získal Slovenský pohár a v uplynulej sezóne priviedol mužstvo k titulu v Fortuna lige.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu