Slovan si uctil Kapuša, jeho zástavu vyvesil pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu

HC Slovan Bratislava si pred sobotňajším zápasom Kontinentálnej hokejovej ligy proti Jokeritu Helsinki uctil svojho bývalého hráča Richarda Kapuša. V Bratislave 30. decembra 2017

Foto TASR

HC Slovan Bratislava si pred sobotňajším zápasom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Jokeritu Helsinki uctil svojho bývalého hráča Richarda Kapuša. Jeho pamätnú zástavu vyvesili pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Podobizeň Richarda Kapuša sa tak stala trinástou v poradí, ktorá zdobí útroby arény. Okrem Kapuša sa predtým rovnakej pocty dočkali Ján Starší, Jozef Golonka, Václav Nedomanský, Vladimír Dzurilla, Milan Kužela, Marián Šťastný, Dárius Rusnák, Dušan Pašek, Zdeno Cíger, Miroslav Šatan a tréner Ladislav Horský. Klubovú Sieň slávy dopĺňa ešte zástava fenomenálneho krasokorčuliara a olympijského víťaza z roku 1972 Ondreja Nepelu, ktorý bol taktiež členom Slovana Bratislava.

Slovan vyhral druhý zápas v rade, porazil Jokerit Helsinki

„Chcem poďakovať všetkým, vďaka ktorým som dosiahol všetky úspechy. Trénerom, funkcionárom i rodičom, ktorí tu už však bohužiaľ nemôžu byť. Najmä však ďakujem fanúšikom, bez nich by hokej nebol tým, čím je,“ povedal Kapuš na predzápasovom slávnostnom ceremoniáli.

Richard Kapuš patrí medzi najväčšie a najúspešnejšie osobnosti Slovana. V klube odohral 14 sezón a je absolútnym lídrom klubových historických tabuliek. Za Slovan nastúpil v 655 zápasoch, čo je najviac zo všetkých hráčov Slovana v histórii. Strelil 218 gólov a pridal 346 asistencií, pričom je aj v tejto štatistike klubovým lídrom.

V Slovane získal rekordný počet šesť majstrovských titulov, v slovenskej najvyššej súťaži ich nemá nikto viac. Kapuš zostal Slovanu verný aj po skončení aktívnej kariéry, v súčasnosti je hlavným trénerom kadetov.

Môže vás zaujímať

Futbal-ME2020: Nemci sa v marci stretnú s Talianmi a Španielmi