Jednou vetou

Slovan v očakávaní výnimočného roka, chce titul na novom Tehelnom poli

Tehelné pole

foto: ŠK Slovan Bratislava

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava deklarovalo pred štartom jari 2018/2019 jasný cieľ, ktorým je zisk majstrovského titulu. "Belasým" po jeseni patrí post lídra vo Fortuna lige, pred druhým DAC Dunajská Streda majú náskok 8 bodov. Pre Slovan má byť rok 2019 výnimočný. Na nové Tehelné pole sa vráti v roku, v ktorom si pripomenie 100. výročie vzniku, resp. aj 50. výročie triumfu v PVP (1969).

„Pre všetkých slovanistov je rok 2019 výnimočný. V priebehu zimnej prestávky sme na všetkých úrovniach klubu tvrdo pracovali na tom, aby bol tento rok úspešný a zapísal sa do pamäte našich priaznivcov. Športovým cieľom je zisk titulu a následne úspech v európskych klubových súťažiach. Cieľ je postup do skupinovej fázy európskeho pohára. Minimálne rovnako dôležité bude pre nás úspešne zvládnuť prechod na nové Tehelné pole a prilákať našich priaznivcov späť na tribúny,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml, ktorý predstavil aj nové motto klubu „Spolu sme Slovan“.

Hamšík prestúpil z Neapola do čínskeho klubu Ta-lien I-fang

Rekordný osemnásobný majster SR v ére samostatnosti má za sebou vydarenú prípravu. Tá bola rozdelená do troch blokov, vyvrcholila sústredením v Turecku a tréner Martin Ševela ju zhodnotil slovami: „V prvom rade je výborné, že všetci hráči odpracovali sústredenie tak, ako sme to od nich vyžadovali. Z pohľadu profesionalizmu a prístupu to bolo v podaní hráčov na vysokej úrovni. Pracovali sme na defenzíve celého mužstva, aby sme boli súdržní dozadu, odvážni a nebezpeční smerom dopredu a v neposlednom rade efektívni, lebo práve efektivita nám zaručí víťazstvá. Snažili sme sa zlepšiť v každom aspekte a čo najlepšie sa pripraviť na jarnú časť, v ktorej chceme byť úspešní a pokračovať v trende z jesene,“ povedal Ševela.

Pohyb v kádri bol minimálny. Odišlo šesť hráčov – Ricky van Haaren (koniec zmluvy), David Hrnčár (hosťovanie v FK Pohronie), Milan Rundič (koniec zmluvy), Kornel Saláta (vypršanie zmluvy), Vukan Savičevič (prestup do Wisly Krakov), Mitchell Schet (ukončenie zmluvy). Do tímu pribudli dvaja – Maďar Richárd Guzmics (voľný hráč) a Brazílčan Rafael Ratao (hosťovanie s opciou zo Zorje Luhansk). Zmluvu podpísal aj Erik Daniel z Ružomberka, ale ten príde až v novej sezóne.

ŠK Slovan Bratislava ide domov! Pozrite ako vyzerá Tehelné pole

V príprave odohral Slovan osem zápasov s bilanciou 4 výhry, 1 remíza a 3 prehry (skóre 19:18). Najlepším strelcom v príprave bol Andraž Šporar so 6 gólmi, Aleksandar Čavrič a Moha dali po tri.

Slovan na jar odohrá doma 6 zápasov. Ten prvý, ostrosledovaný, bude 3. marca v najväčšom slovenskom derby s majstrovským Spartakom Trnava.

Káder ŠK Slovan Bratislava pre jarnú časť sezóny 2018/2019:
brankári: Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský
obrancovia: Mitch Apau, Jurij Medvedev, Arťom Suchockij, Adam Laczkó, Richárd Guzmics, Vasil Božikov, Kenan Bajrič
stredopoliari: Joeri de Kamps, Moha, Martin Ljubičič, Ibrahim Rabiu, Dejan Dražič, Villar Nono, David Holman, Aleksandar Čavrič
útočníci: Andraž Šporar, Boris Cmiljanič, Rafael Ratao, David Strelec

odišli: Ricky van Haaren (koniec zmluvy), David Hrnčár (hosťovanie v FK Pohronie), Milan Rundič (komiec zmluvy), Kornel Saláta (vypršanie zmluvy), Vukan Savičevič (prestup do Wisly Krakov), Mitchell Schet (ukončenie zmluvy)
prišli: Richárd Guzmics (voľný hráč), Rafael Ratao (hosťovanie s opciou zo Zorje Luhansk)

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano