Jednou vetou

Slovanista Laczkó na hosťovanie do Trenčína, Majling z dorastu do „áčka“

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava uvoľnil na hosťovanie stopéra Adama Laczkóa do Trenčína a brankára Matúša Ružinského do Šamorína. Líder Fortuna ligy si z vlastného dorastu "vytiahol" do A-mužstva obrancu Martina Majlinga.

Dzagojev podstúpil operáciu zraneného kolena, dĺžka absencie je otázna

„Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne. Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty. Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce,“ povedal pre klubovú stránku viceprezident Ivan Kmotrík ml.

Ružinský prišiel do Slovana v lete 2018, za prvý tím zatiaľ neodchytal žiaden súťažný duel. V Šamoríne bude pôsobiť do konca sezóny 2018/19.

Devätnásťročný Majling podpísal so Slovanom koncom minulého roka profesionálny kontrakt. Do klubu prišiel v roku 2017 z Banskej Bystrice, v prebiehajúcej sezóne v kategórii U19 nevynechal ani minútu.

Dunajská Streda uplatnila opciu, Jedlička sa upísal do roku 2022

Laczkó je súčasťou slovanistického „áčka“ od roku 2015, zatiaľ si v „belasom“ pripísal sedem ligových štartov. V Trenčíne bude hosťovať do konca roka 2019, klub má v prípade záujmu možnosť uplatniť si na hráča opciu.

„Niekoľkokrát sme pri našom záujme o hráčov zo Slovenska neuspeli. Dnes sa nám však podarilo nájsť spoločnú reč so Slovanom Bratislava. Sme radi, že sme našli cestu k dohode. Veríme, že to nie je prvý a zároveň posledný projekt tohto druhu,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Okrem Laczkóa bude v Trenčíne hosťovať aj 19-ročný brankár Spartaka Trnava Peter Urminský.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste