Jednou vetou

Slovenky po výbornom výkone v Nitre zdolali Švédky 3:0

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenské volejbalové reprezentantky zvládli úvodné domáce vystúpenie v Zlatej európskej lige, v sobotu si v Nitre poradili so Švédkami jednoznačne 3:0. Zverenky Marca Fenoglia sa priebežne vyšvihli na 2. pozíciu v A-skupine, na konte majú 5 bodov. O týždeň v sobotu 8. júna nastúpia proti Švédkam v rámci 4. kola v meste Umeaa.

Golonka: Kanadský tréner nestačí, Šatan zabudol doniesť aj hráčov

Zlatá európska liga žien 2019 – A-skupina – 3. kolo – sobota (svf.sk):
Nitra

Slovensko – Švédsko 3:0 (16, 13, 16)
Zápas trval 66 minút, rozhodovali: Pindral (Poľ.) a Viktoríni-Lisá (SR)

SR: Palgutová, Kostelanská, Herelová, B. Koseková, Radosová, Hrončeková, libero Jančová (Kijaková, Szabóová)

Švédsko: A. Haaková, Topicová, Wasserfallerová, Lundvallová, L. Anderssonová, V. Anderssonová, libero K. Anderssonová a Aahmanová (Tabronová, Hanssonová)

Švédky držali so Slovenkami krok len v úvode (6:5), po štvorbodovej šnúre pri podaní Hrončekovej už domáce viedli 10:5. O chvíľu Palgutová pridala dve esá, Koseková uliala a švédsky tréner si vzal oddychový čas (14:6).

V útoku sa darilo aj smečiarkam Kostelanskej a Radosovej, Herelová pridala blok (16:8) a po smeči Hrončekovej to bolo o desať (20:10). Severanky skorigovali (13:20), ale potom pri Radosovej servise potiahla spoľahlivá Palgutová (23:13). Slovenky zužitkovali tretí setbal, Herelová sa nemýlila – 25:16.

Slovenky v Zlatej ligy zvíťazili v ČR, rozhodol tajbrejk

Slovenky mali dobrý vstup aj do druhej časti, po bodoch Radosovej a Palgutovej viedli 7:3. Švédky vyrovnali na 7:7 aj zásluhou dvoch es Lindy Anderssonovej, ale potom sa na servis dostala Palgutová a diali sa veci – Slovenky získali osem bodov za sebou, keď okrem presných smečov bodovali aj esom, blokom či ulievkou kapitánky Kosekovej (15:7).

Na ihrisko medzitým prišla smečiarka Kijaková, do fungujúceho stroja zapadla bez problémov. Po ese Herelovej Slovenky viedli o deväť bodov (19:10), neomylná bola Palgutová – 23:11. Vzápätí sa diváci prvýkrát dočkali systému Challenge v akcii, švédsky tréner si správne všimol dotyk Sloveniek na bloku (23:12). Set ukončila chyba hostiek (25:13).

Na začiatku tretieho setu Kijaková potešila domácich fanúšikov dvoma esami (4:2), po ďalších dvoch od Kosekovej to bolo 9:5. Slovenkám esá zachutili, dve pridala aj Hrončeková (15:8). Po útoku Palgutovej a ďalšom ese Kijakovej viedli domáce 18:11, po dvoch bodoch Kostelanskej vrátane esa už boli Slovenky veľmi blízko (22:15). Záver zvládli bez problémov, mečbal esom premenila Hrončeková – 25:16.

Tesni-Roland: Kližan postúpil do 3. kola

Ďalší program Sloveniek:
sobota 8. 6.: Švédsko – Slovensko (Umeaa, 17.00)
streda 12. 6.: Slovensko – Česko (Humenné, 20.00)
sobota 15. 6.: Slovensko – Ukrajina (Poprad, 15.30)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu